Dolby TrueHD wkracza pod strzechy, szykuje się dźwiękowa rewolucja

Dolby TrueHD
Dolby TrueHD
Telewizory z linii LG OLED 2017 będą pierwszymi na świecie obsługującymi bezstratny format dźwięku Dolby TrueHD. Dzięki temu usłyszymy dźwięk w filmach, serialach i grach w pełni zgodny z zamierzeniami twórców.

LG Electronics wprowadza bardzo ciekawe ulepszenia do swoich najdroższych telewizorów. Te z linii OLED na 2017 rok, które jako pierwsze na rynku wyposażono w obsługę Dolby Atmos, teraz dzięki obsłudze ponoć przełomowego bezstratnego formatu Dolby TrueHD, zapewnią jeszcze doskonalsze wrażenia dźwiękowe. To oznacza, że jako pierwsze w zasadzie osiągną dźwiękową perfekcję – i nie wydaje nam się to określeniem na wyrost – oferując dźwięk o jakości przewyższającej nawet niektóre rozwiązania w kinach.

Format bezstratnej kompresji dźwięku zostanie udostępniony użytkownikom telewizorów LG OLED z roku 2017 jeszcze w tym miesiącu poprzez aktualizację typu OTA (Over The Air). Da ona użytkownikom możliwość odtwarzania dźwięku kodowanego w formacie Dolby TrueHD, który już jest wykorzystywany przy kodowaniu dźwięku na płytach 4K UHD Blu-ray z najnowszymi filmami. Wszystkie telewizory LG OLED z roku 2017 zostały wyposażone w kodek Dolby AC-4, dzięki czemu mogą odtwarzać dźwięk obiektowy, gwarantujący precyzyjne efekty przestrzenne.

Dolby TrueHD to nie koniec zalet nowych telewizorów LG OLED. Czekamy na odpowiedź ze strony konkurencji.

Dolby TrueHD

Telewizor LG z wyższej cenowej półki z linii na rok 2017 są kompatybilne z formatem obrazu HDR Dolby Vision, a tym samym pozwalają na korzystanie z oferty usługodawców VOD, która obejmuje już ponad 100 filmów w formacie Dolby Vision.

Najnowsza aktualizacja obejmuje obsługę kodowania MAT (Metadata-enhanced Audio Transmission) umożliwiającego strumieniowe przesyłanie dźwięku w formacie Dolby TrueHD między konsolami do gier a telewizorami LG OLED. Należy pamiętać, że pełnię możliwości formatu Dolby TrueHD pozwoli wydobyć podłączony do telewizora soundbar. Wbudowane w telewizor głośniki praw fizyki nie oszukują, więc z uwagi na swój niewielki rozmiar nie mogą oferować bardzo wysokiej jakości dźwięku.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Robot o ludzkich dłoniach i ze sztuczną inteligencją ma zrewolucjonizować produkcję elektroniki

Polskie przedsiębiorstwa produkcyjne od lat skarżą się na brak rąk do pracy....
Czytaj wiecej