Samsung wchodzi coraz głębiej w świat wirtualnej rzeczywistości

Samsung HMD Odyssey
Samsung HMD Odyssey
Gogle Samsung HMD Odyssey wyposażono w podwójny wyświetlacz AMOLED, słuchawki AKG i sześć czujników głębi pola. Zestaw jest prosty w użytkowaniu – wystarczy podłączenie do komputera PC.

Samsung zaprezentował HMD Odyssey, czyli zestaw stworzony we współpracy z firmą Microsoft. Urządzenie zapewni użytkownikom Windows 10 możliwość wkroczenia w wirtualną rzeczywistość, którą Microsoft określa jako Windows Mixed Reality. Samsung HMD Odyssey wyposażono w podwójny wyświetlacz AMOLED o wysokiej rozdzielczości, obsługujący szerokie kąty widzenia (o zakresie 110 stopni), słuchawki AKG oraz funkcję śledzenia pozycji użytkownika typu inside-out za pomocą sześciu czujników DOF.

Dzięki wykorzystaniu wyżej wspomnianego podwójnego, 3,5-calowego wyświetlacza wykonanego w technologii AMOLED, HMD Odyssey będzie cieszył oko żywymi kolorami i głęboką czernią nieodstępną dla stosowanych do tej pory w takich goglach wyświetlaczy LCD. Z kolei wspomniane wcześniej kąty widzenia o zakresie 110 stopni zapewnią głębszą iluzję dzięki obejmowaniu również peryferyjnego pola widzenia.

Samsung HMD Odyssey będzie obsługiwał funkcję dźwięku przestrzennego w 360 stopniach. Użytkownicy będą mogli również rozmawiać z innymi graczami za pomocą wbudowanego zestawu mikrofonów, bez konieczności demontażu całego zestawu.

Samsung HMD Odyssey

Samsung HMD Odyssey mają być przede wszystkim proste w obsłudze.

Samsung HMD Odyssey został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu użytkownikom Windows Mixed Reality jak najlepszych  wrażeń już od pierwszego kontaktu z urządzeniem. W przeciwieństwie do klasycznych zestawów VR, w przypadku Samsung HMD Odyssey użytkownik nie będzie musiał instalować żadnych dodatkowych czujników ruchu. Wystarczy jedynie połączyć zestaw z komputerem PC i można zaczynać przygodę. Dzięki wbudowanemu śledzeniu pozycji typu inside-out, użytkownicy będą mogli przebywać w wirtualnej rzeczywistości, nie będąc przy tym skrępowanymi żadnymi ograniczeniami w przestrzeni.

Samsung HMD Odyssey trafi na rynek w komplecie ze słuchawkami AKG oraz dwoma kontrolerami ruchu. Jeszcze w tym roku będzie można go kupić w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Korei, Brazylii i Hongkongu. Wstępne zamówienia w Stanach Zjednoczonych można składać już od 3 października. Dostępność w Polsce nie jest jeszcze znana.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

ASUS ZENBOOK 3, TAJWAN POKAZAŁ APPLE’OWI GDZIE RAKI ZIMUJĄ

Możemy lubić sprzęt Apple’a lub nie, ale trzeba przyznać, że jest on...
Czytaj wiecej