20 największych innowacji Lexusa | Część I

20 największych innowacji Lexusa
20 największych innowacji Lexusa
Lexus to firma, która sama o sobie mówi, że innowację wpisaną ma w DNA swojej marki. Innowacja w założeniu jest motorem napędowym tak samo przy tworzeniu nowych aut, jak i przy budowaniu relacji z klientem.

Lexus to firma, która sama o sobie mówi, że innowację wpisaną ma w DNA swojej marki. Innowacja w założeniu jest motorem napędowym tak samo przy tworzeniu nowych aut, jak i przy budowaniu relacji z klientem.

Lexus odrzuca rozwiązania, które mogłyby negatywnie wpłynąć na konstrukcję auta, lub elementy jego wykończenia. To dążenie do perfekcji często staje się podstawą wprowadzania innowacji jakie wymusza na projektantach i konstruktorach ich brak zgody na kompromisy.

Co to za rozwiązania? Kiedy i z czym Lexus był pierwszy na świecie? Oto dwuczęściowa seria, w której prezentujemy listę 20 najważniejszych innowacji jakie Lexus zaprezentował światu. Niektóre są dobrze, inne mniej znane, ale zawsze rewolucyjne jak na swoje czasy.

1. W pełni hybrydowa jednostka napędowa V8
Podczas swojej premiery w 2007 roku Lexus LS 600h był pierwszym na świecie autem z w pełni hybrydowym silnikiem V8
2. System Climate Concierge
Zastosowany w modelu LS 600h system klimatyzacji Climate Concierge był pierwszym tego typu na rynku motoryzacyjnym. Aby zapewnić każdemu pasażerowi jak najlepsze warunki podróżyClimate Concierge wykorzystując kamery pracujące w podczerwieni monitoruje temperaturę twarz każdego z nich, aby dostosować optymalną temperaturę dla każdej ze stref klimatyzacji indywidualnie.
3. Nawigacja satelitarna w standardzie
Europejska wersja modelu LS400 z 1998 roku była pierwszą seryjną linią aut, która standardowo wyposażona była w nawigację satelitarną.
4. Ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów
W 2006 roku Lexus zaprezentował światu pierwszą ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów zastosowaną w debiutującym modelu LS 460.
5. Dwukomorowa przednia poduszka powietrzna pasażera
Zaprezentowana w 2005 roku druga generacja Lexusa IS jako pierwsza na świecie została wyposażona w dwukomorową przednią poduszkę powietrzną pasażera. Jej głównym atutem było zapewnienie znacznie większej ochrony dla szyi i ramion podróżnego w przypadku zderzenia.
6. Pierwszy hybrydowy luksusowy SUV
W 2005 roku świat motoryzacji zobaczył pierwszego hybrydowego, luksusowego SUVa – Lexusa RX 400h. Napędzała go 3.3 litrowa jednostka benzynowa V6 i elektryczna jednostka o mocy 269bhp (Brake Horse Power).
7. 12.3 calowy panoramiczny ekran high-res
Obecne generacje Lexusów GS 300h i GS 450h wyposażone są w panoramiczne ekrany o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 12.3 cala. To pierwszy tej wielkości ekran zastosowany w autach produkowanych seryjnie.
8. Kierownica z bambusa
Jeśli zdecydujecie się na zakup obecnej generacji Lexusa GS to wśród wielu opcji wyposażenia wnętrza znajdziecie również opcję wyboru kierownicy auta wykonanej z bambusa.
9. Quiet Mark dla Lexusa CT 200h
Lexus CT 200h był pierwszym na świecie modelem uhonorowanym prestiżowym znakiem Quiet Mark. Przyznawana przez Noise Abatement Society nagroda trafia do firm, które pozytywnie przyczyniają się do redukcji środowiska wolnego od hałasu.
10. Mieszcząca 6 płyt auto zmieniarka CD
W roku 1995 Lexus LS 400 opcjonalnie mógł zostać wyposażony w rewolucyjną auto zmieniarkę płyt CD, która mieściła się w schowku. Również w 1995 roku w Polsce ukazały się takie płyty jak: „?” Hey, „Nowe narodziny” Kombi, „Kamień” Kayah, „Alboom” Liroya, „Myslovitz” grupy Myslovitz, czy „Sax & Sex” Roberta Chojnackiego.
CDN…
Tagi wpisu
,
Autor artykułu
More from Krzysiek Bukowski

Jude Law stworzył fascynujący, interaktywny spektakl – „The Life RX”

Obejrzyj go tak, jakbyś był jego uczestnikiem. Wszystko za sprawą filmu nagranego...
Czytaj wiecej