4 złote zasady biegacza!

4 złote zasady biegacza!
4 złote zasady biegacza!
Co znaczy być urodzonym biegaczem? Nieważne czy jesteś zapracowanym, początkującym amatorem, czy tez bieganie stanowi część twojej pracy, masz prawie wszystko, czego ci trzeba. Startujesz w zawodach, wykonujesz wyczerpujące treningi, ale ciągle się zastanawiasz: „Jak być biegaczem doskonałym”.

Ważne jest podejście i Twoje psychiczne nastawienie! Nawet jeśli w danym momencie masz chwile zwątpienia, konkluzja będzie tylko jedna: tak jak lew jest stworzony do zabijania, tak przeznaczeniem człowieka jest bieganie. Od samego początku istnienia ludzkości było ono wpisane w historię naszego gatunku jako element niezbędny do przetrwania.

Naprawdę urodziłeś się gotowy do biegu. Jeżeli w to nie wierzysz, możesz się zmienić!

Pierwszy krok do czekającej cię długiej podróży ku ponownym narodzinom, polega na zrozumieniu, że wszystko da się pokonać. A także na wierze w to, że wciąż możesz zostać MISTRZEM! Niestety, choć każdy z nas może zostać urodzonym biegaczem, to często gdzieś po drodze zapominamy o podstawowych zasadach, które mogą z nas uczynić biegacza idealnego.

Zapamiętaj kilka podstawowych zasad i zawsze się do nich stosuj:

  1. Bądź cierpliwy. Twoje ciało ma niesamowitą zdolność adaptacji oraz zmieniania w zależności od dostarczanych bodźców. Jak to mówią : „Nie od razu Kraków zbudowano”. Wyznaczaj sobie małe cele i realizuj je jeden po drugim. Każdego dnia bądź konsekwentny i staraj się małymi krokami dążyć do mistrzostwa sportowego.
  2. Bądź kreatywny. Istnieje wiele dróg, którymi możesz podążać. Urozmaicaj treningi, wprowadzaj nowe środki treningowe, czytaj i nieustannie się dokształcaj w swojej dziedzinie. Tylko kreatywność pomoże ci na nieustanną chęć do dalszej pracy nad sobą.
  3. Ciągle się sprawdzaj. Startuj w zawodach. Analizuj swoje postępy, wyciągaj wnioski ze swoich porażek. Staraj się być jak najlepszą wersją siebie.
  4. Nie rezygnuj. Wytrwałość jest najważniejszą cechą, dzięki którym zmienisz się z powolnego „klepaka” w prawdziwego sportowca. Pracuj nad tym codziennie, tak jak zawsze używasz szczoteczki do zębów. Prowadź dzienniczki treningowe, zapisuj postępy i cały czas porównuj swoją aktualną formę.

Potraktuj te cztery punkty jako drogowskazy. Pamiętaj, że twój potencjał jest ukryty wewnątrz Ciebie, a Twoją życiową misją jest jego wydobycie. Nastaw się również na pozytywne myślenie, przeanalizuj swoje dotychczasowe postępowanie i konsekwentnie dąż do mistrzostwa sportowego.

Autor artykułu
More from Sara Szost

Niezawodne sposoby na kontuzję

Wielu wybitnych sportowców dąży do mistrzostwa sportowego. Zdobywanie najwyższych gratyfikacji wiąże się...
Czytaj wiecej