5 ciekawych pomysłów na świąteczne prezenty dla sportowych maniaków

Poniżej znajdziesz 5 pomysłów na prezenty dla osób będących sportowymi maniakami. Dla nich sport to nie tylko towarzyskie wyjście na siłownie. To często styl życia, realizowana pasja i ambicje.

Dla nich sport to codzienność! Dając im odpowiedni prezent, dasz im o wiele więcej, niż technologiczny gadżet. Może okazać się, że będzie to miejsce na podium…
Brak pomysłów na świąteczne prezenty dla sportowych freaków? Sprawdź nasze zestawienie!

1. Trenażer kolarski + ZWIFT

Zwift (fot. zwift.com)

Ostatnim krzykiem mody wśród triatlonistów stał się trening na trenażerach, który dzięki precyzyjnie dobieranych obciążeniach bywa bardziej efektywny od treningu w naturalnych warunkach. Niemniej jednak trening taki bywa nudny i monotonny.
Zwift to kombinacja intensywności treningu z przyjemnością grania na konsoli. Możesz jeździć w wirtualnych światach Zwift ze społecznością, która motywuje Cię na każdym kilometrze. Dzięki temu gadżetowi staniesz się szybszy i bardziej wytrzymały. Dodatkową atrakcją jest liga kolarska Zwift i rozgrywane w jej ramach zawody. Z tym oprogramowaniem możesz pojechać najsłynniejszymi trasami na świecie.

2. Dostęp do aplikacji treningowej

trainingpeaks (fot. trainingpeaks.com)

Każdy sportowiec potrzebuje planu treningowego. Niezależnie od poziomu zaawansowania prawidłowo ustrukturyzowany trening zapewnia poprawę wyników i pozwala uniknąć przeciążeń lub kontuzji. Wraz z rozwojem technologii opartej na analizie tzw. BIG DATA powstają aplikacje i oprogramowania służące do planowania obciążeń treningowych. Sztuczna inteligencja często wspierana jest sztabem profesjonalnych trenerów, którzy odpowiadają za wyniki użytkownika.
Początek roku to doskonały czas na tego rodzaju prezent. Zwłaszcza, jeśli osoba, której chcemy go podarować, planuje starty w uprawianych dyscyplinach w nadchodzącym roku.

3. Okulary pływackie z pomiarem tempa

Okulary pływackie z pomiarem tempa (fot. form.com )

To bajer dla tych, którzy opanowali już technikę swojego stylu, lecz chcą poprawić swoje tempo. Te okularki z technologią z myśliwców, a od niedawna z bogato wyposażonych modeli aut, wyświetlają tempo pływackie na szkłach.

Z takim gadżetem łatwiej jest utrzymać tempo w treningu interwałowym, będącym najlepszym narzędziem dla poprawy wydolności.

4. Pomiar mocy dla biegaczy

Stryd (fot. stryd.com )

Moc, forma mocy, sztywność odbicia, współczynnik obciążenia treningowego to tylko kilka parametrów, które jest w stanie zmierzyć takie urządzenie. Ponadto jest ono w stanie zobrazować czas kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe i kadencję biegową. Wszystkie te parametry analizowane są przez dedykowane oprogramowanie, które w czasie rzeczywistym pokazuje wydatkowanie energetyczne i ergonomię biegu. Ponadto na podstawie wykonanych treningów i odpowiedzi organizmu na zadawane obciążenia oprogramowanie planuje intensywność kolejnych sesji treningowych.

5. Testy fizjologiczne


test VO2max (fot. themeuble.com)

Testy fizjologiczne powinny być punktem wyjścia dla każdego sportowca przed przystąpieniem do sezonu treningowego. Dzięki nim dowiemy się bowiem, na jakim poziomie wytrenowania jest nasz organizm, z jakimi obciążeniami powinien mierzyć się na treningach, a także, jaki rodzaj treningu powinien przeważać w realizowanym planie treningowym. Jest to więc doskonały prezent dla bardziej zaawansowanych zawodników, którzy planują start w wymagających zawodach. Od stopnia wytrenowania rożnych systemów energetycznych zależy to, jak sportowiec powinien trenować do startu w zawodach. Takie testy pomogą także w decyzji w wyborze dystansu i intensywności zawodów.

Mamy nadzieję, że macie już kilka pomysłów na świąteczne prezenty. Życzymy udanych zakupów!

Autor artykułu
More from Robert Temczuk

Raw Energy Bar – zdrowy baton dla aktywnych!

Jeśli biegasz, jeździsz na rowerze lub chodzisz po górach, to doskonale wiesz,...
Czytaj wiecej