77. MFF w Wenecji tuż, tuż – Lexus ponownie partnerem

Adam Driver, 2019, 76. MFF w Wenecji, Pascal Le Segretain, Lexus
Adam Driver podczas zeszłorocznego MFF w Wenecji (29 sierpnia 2019), fot. Pascal Le Segretain/Lexus
Do rozpoczęcia 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji pozostał już tylko miesiąc i wszystko wskazuje na to, że święto kina odbędzie się mimo konieczności zastosowania nadzwyczajnych środków ostrożności. Po raz kolejny Włosi zaufali też Lexusowi, który ponownie będzie wozić gwiazdy światowej kinematografii.

Sztuka jest japońskiej marce szczególnie bliska. Niezależnie czy mówimy o designie, w którym oni sami przodują, czy kinie, gdzie także nieraz mogliśmy zobaczyć ich samochody w akcji. Lexus po prostu lubi się angażować – widać to zwłaszcza we Włoszech. Japończycy od lat współpracują m.in. z organizatorami Salone del Mobile czy MFF w Wenecji. Tegoroczny Mediolański Tydzień Designu co prawda odwołano, ale na weneckiej wyspie Lido przygotowania idą pełną parą. Nawet jeśli podczas festiwalu w Wenecji zabraknie w tym roku niektórych przedstawicieli filmowej branży, Alberto Barbera przekonuje, że nie wpłynie to na poziom imprezy. Jednym z pewników jest natomiast dalsza współpraca organizatorów weneckiego Biennale z Lexusem.

“Sytuacja jest trudna, ale Wenecja nie rezygnuje z tego, co najlepsze”

Powyższe zdanie to słowa wspomnianego już Alberto Barbery – dyrektora artystycznego MFF w Wenecji. Włoch jeszcze w kwietniu, gdy sytuacja zwłaszcza na Półwyspie Apenińskim wciąż była dramatyczna, zapowiadał, że wrześniowy festiwal nie jest zagrożony. Mimo upływu tygodniu pandemia nie odpuszcza, lecz Barbera zamierza dotrzymać słowa. W opublikowanym przed kilkoma dniami wystąpieniu dyrektor artystyczny MFF w Wenecji uchylił rąbka tajemnicy na ten temat. Okazuje się, że 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji wcale nie będzie aż tak odbierać od tego, co znamy. Oczywiście zmniejszy się liczba gości. Wszyscy będą natomiast zobowiązani do noszenia maseczek i zachowywania dystansu. Zabraknie też niektórych przedstawicieli Hollywoodu, jako że wiele głośnych premier przesunięto. Wszystkie gwiazdy, które zagoszczą w Wenecji, na czerwony dywan odstawi niezmiennie Lexus.

To już czwarty rok współpracy japońskiej marki z organizatorami. Lexus, jako oficjalny partner 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, przekaże do dyspozycji gwiazd trzydzieści sześć samochodów. A ponieważ był to dla firmy bardzo dobry, obfitujący w nowości rok, we Włoszech Japończycy zadadzą szyku swoimi gwarantowanymi hitami. W festiwalowej flocie nie zabraknie bowiem nowości – w pełni elektrycznego UX 300e oraz zjawiskowego cabrio LC Convertible. Dla obu tych modeli będzie to debiut na włoskiej ziemi.

Lexus jedną z gwiazd MFF w Wenecji

Brad Pitt, 2019, 76. MFF w Wenecji, Pascal Le Segretain, Lexus
Brad Pitt podczas 76. MFF w Wenecji (29 sierpnia 2019), fot. Pascal Le Segretain/Lexus

Wiadomo już, kto z Wenecji nie wyjedzie z pustymi rękami. Honorowe Złote Lwy powędrują do Ann Hui oraz Tildy Swinton, ale prawdziwe emocje rozpocznie dopiero batalia w konkursie głównym. O nagrody powalczy osiemnaście produkcji z całego świata – w tym “Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Fani kina z niecierpliwością czekają więc na rozstrzygnięcia jury pod wodzą Cate Blanchett. Między 2 a 12 września nie tylko oni będą jednak mieli na czym zawiesić oko. Dla miłośników designu udział Lexusa w weneckim festiwalu to równie wielka gratka. Zwłaszcza widok LC Convertible będzie dla nich dawką niepowtarzalnych przeżyć, łączących świat kina i markę Lexus. Innowacyjnemu modeli UX 300e poświęcono natomiast specjalną wystawę w sercu MFF. Poza tymi dwiema opcjami gwiazdy filmu otrzymają do dyspozycji także pełną gamę SUV-ów Lexusa, luksusowego ES oraz zjawiskowe LC w wersji coupé.

W tym roku Lexus ponownie potwierdza swoje związki ze światem filmu, z którym łączy nas wiele wartości – przede wszystkim umiejętność dawania emocji, połączona z kunsztownym wykończeniem produktu i inteligentnym wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii. Na tych wartościach opierają się nasze dwa premierowe modele: UX 300e i LC Convertible.

– Maurizio Perinetti, dyrektor Lexus Italy Division

Autor artykułu
More from Damian Halik

Vonnegut zza grobu. Ukażą się jego niepublikowane teksty

Kurt Vonnegut, jak wielu uznanych artystów, za sprawą swej twórczości żyje nawet...
Czytaj wiecej