Brian Johnson znów na scenie!

Cierpiący na problemy ze słuchem wokalista pokazał, że nowatorska terapia przynosi efekty. W ubiegłym tygodniu wystąpił na scenie z zespołem Muse.

 

Brian Johnson to drugi w ponad 40 letniej karierze AC/DC wokalista zespołu. Miał niełatwe zadanie zastąpienia charyzmatycznego Bona Scotta po jego nagłej śmierci. Stanął jednak na wysokości zadania, a jego charakterystyczny głos stał się znakiem rozpoznawczym australijskiej grupy na ponad ćwierć wieku. Niestety w marcu zeszłego roku jego występy na trasie koncertowej promującej ostatni album „Rock or Bust” przerwała diagnoza lekarzy mówiąca o tym, ze może w każdej chwili stracić zupełnie słuch. Johnsona zastąpił Axl Rose, lider grupy Guns N’ Roses, co spotkało się z mieszanymi uczuciami wśród fanów Australijczyków.

Wokaliście AC/DC pośpieszył jeden z fanów, a prywatnie właściciel firmy konstruującej i produkującej aparaty słuchowe. Brian Johnson zaczął używać ich najnowszego aparatu ADEL oraz rozpoczął specjalistyczne leczenie. Pierwsze efekty już widać. W niedzielę na Reading Festival wystąpił z zespołem Muse. Panowie wykonali razem utwór „Back in Black”, którego tytuł znaczył tym razem jeszcze więcej. To drugi występ Johnsona w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W maju w Oxfordzie wystąpił razem z Robertem Plantem oraz Paulem Rodgersem śpiewając razem z nimi „Money (That’s What I Want)” z repertuaru Barreta Stronga.

Czy jednak Brian Johnson Wróci do AC/DC? Grupę trapią ostatnio spore problemy. Z pierwszego składu został lider i założyciel grupy Angus Young. Jakiś czas temu zrezygnował z powodów zdrowotnych jego brat Malcolm, jego miejsce zajął bratanek Youngów Stevie. We wrześniu ubiegłego roku z kolei odszedł na muzyczną emeryturę wieloletni basista zespołu Cliff Williams. Co będzie dalej z tuzami ciężkiego grania z antypodów? Mamy gorącą nadzieję, że Brian Johnson wróci do zespołu i wraz z nowym basistą wrócą na trasy koncertowe, a kto wie, może i do studia?

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Jan Kobuszewski 1934 – 2019

W wieku 85 lat w Warszawie zmarł Jan Kobuszewski. Przez dziesiątki lat...
Czytaj wiecej