Adam Kszczot został ambasadorem Lexusa!

Adam Kszczot, fot. Lexus Łódź
Adam Kszczot, fot. Lexus Łódź
Tego pana chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – Adam Kszczot to jeden z najlepszych lekkoatletów w historii polskiego sportu, który w ostatnich latach niemal przyzwyczaił nas do walki o najwyższe lokaty w biegach na 800 metrów. Teraz sportowiec z Opoczna przygotowuje się do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020, które odbędą się w Tokio, a kto wspomoże go w tym lepiej, jeśli nie zrodzony z japońskich tradycji Lexus?

Tokijska impreza będzie z pewnością najważniejszym startem w całej karierze zbliżającego się do trzydziestki biegacza. Adam Kszczot już udowodnił światu, że jest wybitnym specjalistą na swoim dystansie. W biegach na 800 metrów osiągnął niemal wszystko! Zaczął od dwukrotnego młodzieżowego mistrzostwa Europy. W karierze seniorskiej powtórzył to osiągnięcie zarówno na hali, jak i na stadionie – w sumie aż sześciokrotnie! Nie można zapominać także o medalach mistrzostw świata w każdym z możliwych kolorów, zwłaszcza złotym, zdobytym przed rokiem w Birmingham. Polski mistrz, mimo niebywałej renomy, nie miał jednak szczęścia do startów na najważniejszych imprezach czterolecia. Ma się zmienić właśnie w przyszłym roku – w Tokio.

Zanim Adam Kszczot uda się w podróż do Japonii, odwiedzi jeszcze katarską Ad-Dauhę. Na przełomie września i października tego roku odbędą się tam Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Do obu imprez polski mistrz będzie przygotowywać się w komfortowych warunkach, ponieważ ostatnio został on ambasadorem marki Lexus. Pierwsze oficjalne sprawdzenie się w tej roli już za nim. 4 lutego biegacz pojawił się w łódzkiej Atlas Arenie na mityngu gwiazd Orlen Cup. Skąd jednak pomysł, by podjąć współpracę właśnie z japońską marką?

Mistrz Świata i Europy Adam Kszczot uchwycony na bieżni, fot. Lexus Łódź
Mistrz Świata i Europy Adam Kszczot uchwycony na bieżni, fot. Lexus Łódź

Okazuje się, że filozofia z Kraju Kwitnącej Wiśni nie jest mu obca. Adam Kszczot od lat utożsamia się z myślą Ikigai. Zgodnie z jej założeniami w życiu należy doceniać codzienność i zmierzać do równowagi między robieniem rzeczy, które kochamy, a tych, które zapewniają nam byt materialny. Wygląda więc na to, że wielokrotny mistrz na dystansie 800 metrów znalazł się w odpowiednim towarzystwie. Z pewnością współpraca z Lexusem będzie również wsparciem dla jego pozasportowych zajęć. Od lat Adam Kszczot równolegle do sukcesów na bieżni rozwija bowiem także swoje umiejętności dydaktyczne.

Bazując na własnych doświadczeniach, sportowiec w naukowy sposób podchodzi do kwestii motywacji. Ma już sporo doświadczenia w dzieleniu się tą wiedzą zarówno z młodzieżą, jak i zainteresowanymi jego zajęciami dorosłymi. Jeśli jako mówca Adam Kszczot sprawdzi się równie dobrze, jak na bieżni, kariera w tym kierunku także stoi przed nim otworem. Najpierw jednak zostaje mu do zdobycia wisienka na torcie jego wspaniałej kariery.

Adam Kszczot z symbolicznym kluczem do nowego Lexusa, fot. Lexus Łódź
Adam Kszczot z symbolicznym kluczem do nowego Lexusa, fot. Lexus Łódź

Mamy nadzieję, że upragniony tytuł mistrza olimpijskiego przypadnie mu właśnie w Tokio, choć on sam – skromnie – celuje po prostu w podium tej imprezy.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Dominika oprze się zmianom klimatu? Wyspiarze mają plan

Czy wyeliminowanie z użycia plastikowych opakowań oraz postawienie na zrównoważony rozwój mogą...
Czytaj wiecej