Adam Kszczot został ambasadorem Lexusa!

Adam Kszczot, fot. Lexus Łódź
Adam Kszczot, fot. Lexus Łódź
Tego pana chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – Adam Kszczot to jeden z najlepszych lekkoatletów w historii polskiego sportu, który w ostatnich latach niemal przyzwyczaił nas do walki o najwyższe lokaty w biegach na 800 metrów. Teraz sportowiec z Opoczna przygotowuje się do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020, które odbędą się w Tokio, a kto wspomoże go w tym lepiej, jeśli nie zrodzony z japońskich tradycji Lexus?

Tokijska impreza będzie z pewnością najważniejszym startem w całej karierze zbliżającego się do trzydziestki biegacza. Adam Kszczot już udowodnił światu, że jest wybitnym specjalistą na swoim dystansie. W biegach na 800 metrów osiągnął niemal wszystko! Zaczął od dwukrotnego młodzieżowego mistrzostwa Europy. W karierze seniorskiej powtórzył to osiągnięcie zarówno na hali, jak i na stadionie – w sumie aż sześciokrotnie! Nie można zapominać także o medalach mistrzostw świata w każdym z możliwych kolorów, zwłaszcza złotym, zdobytym przed rokiem w Birmingham. Polski mistrz, mimo niebywałej renomy, nie miał jednak szczęścia do startów na najważniejszych imprezach czterolecia. Ma się zmienić właśnie w przyszłym roku – w Tokio.

Zanim Adam Kszczot uda się w podróż do Japonii, odwiedzi jeszcze katarską Ad-Dauhę. Na przełomie września i października tego roku odbędą się tam Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Do obu imprez polski mistrz będzie przygotowywać się w komfortowych warunkach, ponieważ ostatnio został on ambasadorem marki Lexus. Pierwsze oficjalne sprawdzenie się w tej roli już za nim. 4 lutego biegacz pojawił się w łódzkiej Atlas Arenie na mityngu gwiazd Orlen Cup. Skąd jednak pomysł, by podjąć współpracę właśnie z japońską marką?

Mistrz Świata i Europy Adam Kszczot uchwycony na bieżni, fot. Lexus Łódź
Mistrz Świata i Europy Adam Kszczot uchwycony na bieżni, fot. Lexus Łódź

Okazuje się, że filozofia z Kraju Kwitnącej Wiśni nie jest mu obca. Adam Kszczot od lat utożsamia się z myślą Ikigai. Zgodnie z jej założeniami w życiu należy doceniać codzienność i zmierzać do równowagi między robieniem rzeczy, które kochamy, a tych, które zapewniają nam byt materialny. Wygląda więc na to, że wielokrotny mistrz na dystansie 800 metrów znalazł się w odpowiednim towarzystwie. Z pewnością współpraca z Lexusem będzie również wsparciem dla jego pozasportowych zajęć. Od lat Adam Kszczot równolegle do sukcesów na bieżni rozwija bowiem także swoje umiejętności dydaktyczne.

Bazując na własnych doświadczeniach, sportowiec w naukowy sposób podchodzi do kwestii motywacji. Ma już sporo doświadczenia w dzieleniu się tą wiedzą zarówno z młodzieżą, jak i zainteresowanymi jego zajęciami dorosłymi. Jeśli jako mówca Adam Kszczot sprawdzi się równie dobrze, jak na bieżni, kariera w tym kierunku także stoi przed nim otworem. Najpierw jednak zostaje mu do zdobycia wisienka na torcie jego wspaniałej kariery.

Adam Kszczot z symbolicznym kluczem do nowego Lexusa, fot. Lexus Łódź
Adam Kszczot z symbolicznym kluczem do nowego Lexusa, fot. Lexus Łódź

Mamy nadzieję, że upragniony tytuł mistrza olimpijskiego przypadnie mu właśnie w Tokio, choć on sam – skromnie – celuje po prostu w podium tej imprezy.

Autor artykułu
More from Damian Halik

YouTube miał ratować internet, ale kto uratuje YouTube’a?

Niemal każdy użytkownik internetu drży na dźwięk słów "ACTA2". Unijna dyrektywa ws....
Czytaj wiecej