Agrigento – Dolina Świątyń

Agrigento, jest właśnie takim miejscem, do którego czy to myślami, czy kolejną wycieczką z radością wracamy.

Agrigento czyli dolina świątyń, jest miejscem, do którego czy to myślami, czy kolejną wycieczką z radością wracamy.

Czy pamiętacie pierwszą swoją książkę, która się okazała tą najważniejsza w życiu, film, którego sceny długo pod powiekami pojawiały się, a większość jego scen do dziś pamiętamy, czy też pierwszą podróż, która zafascynowała nas i pobudziła do dalszych wycieczek? Czy po latach, kiedy myślami wspomnień powracacie do tej jedynej książki, filmu i podróży doświadczacie niesamowitego uczucia?

©Beata Ulmer_1

Agrigento, jest właśnie takim miejscem, do którego czy to myślami, czy kolejną wycieczką z radością wracamy. W przeszłości potężne starożytne miasto, a dziś niewielkie miejsce na południu Sycylii. Klimat dzisiejszej wyspy jej wielowiekowa historia wielkich filozoficznych myśli i tradycji, przyroda, smaki, zapachy i architektura wiąże się z greckimi dziejami.
Kiedy już docieramy do starożytnego Argas udajemy się do Doliny Świątyń. Jest to duży obszar, na terenie którego zbudowano siedem greckich świątyń. W niedawnym czasie odkopane i odtworzone przyciągają turystów z całego świata. Wpisane do rejestru Światowego Dziedzictwa UNESCO są na tym terenie najlepiej zachowanymi obiektami starożytnej Grecji.

©Beata Ulmer_2 ©Beata Ulmer_3 ©Beata Ulmer_5 ©Beata Ulmer_6

Autor artykułu
More from Beata Ulmer

Shambles – malownicza ulica

Jak w krótkim czasie poczuć klimat miasta?
Czytaj wiecej