Airbnb za półdarmo zabierze cię w 80 dni dookoła świata!

Grafika promująca wyprawę Airbnb Adventures – W 80 dni dookoła świata, fot. Airbnb Adventures
Grafika promująca wyprawę Airbnb Adventures – W 80 dni dookoła świata, fot. Airbnb Adventures
Jeśli w dzieciństwie czytaliście "W 80 dni dookoła świata" Juliusza Verne'a lub oglądaliście jedną z adaptacji, z pewnością przynajmniej przez moment zdarzyło wam się marzyć o podobnych przygodach – teraz to możliwe, w dodatku za stosunkowo niewielkie pieniądze!

Nie wiem, czy korzystaliście kiedyś z Airbnb, ale jeśli tak, miło zaskoczy was kierunek, w jakim serwis rozwija swoją ofertę. To już nie tylko “couchsurfing na bogato”, ale przede wszystkim konkretne doznania, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Już nie jako łącznik między osobami wynajmującymi pokoje a tymi, którzy chcieliby je wynająć, lecz swego rodzaju biuro podróży, portal uruchomił tak zwane Airbnb Adventures. To lista ponad dwustu mniej lub bardziej typowych wypadów zagranicznych, które oferują coś więcej niż leżakowanie przy hotelowym basenie. Za stosunkowo niewielką opłatą możemy przeżyć przygodę życia w najodleglejszych zakątkach świata. Sztandarowym projektem Airbnb Adventures jest natomiast wyprawa W 80 dni dookoła świata.

Nawiązując do powieści Verne’a, pomysłodawcy Airbnb Experiences: W 80 dni dookoła świata zaplanowali podróż przez osiemnaście państwa na sześciu kontynentach. Podobnie jak Phileas Fogg chętni na udział w wyprawie udadzą się na Wschód, startując i kończąc podróż w Londynie. Airbnb nie rekonstruuje jednak drogi obranej w powieści “W 80 dni dookoła świata”, lecz proponuje własną listę miejsc. Uczestnicy po opuszczeniu Wielkiej Brytanii odwiedzą Rumunię, Uzbekistan, Egipt, Jordanię, Etiopię, Kenię, Nepal, Bhutan, Tajlandię, Chiny, Australię, Nową Zelandię, Japonię, Stany Zjednoczone, Ekwador, Chile i Islandię. Dla porównania: Fogg odwiedził Suez (Egipt), Bombaj i Kalkutę (Indie), Victorię (część dzisiejszego Hongkongu), Jokohamę (Japonia), San Francisco oraz Nowy Jork (USA), po czym wrócił do Londynu.

Grafika promująca wyprawę Airbnb Adventures – W 80 dni dookoła świata, fot. Airbnb Adventures
Grafika promująca wyprawę Airbnb Adventures – W 80 dni dookoła świata, fot. Airbnb Adventures

Ile trzeba zapłacić za tę wyjątkową przyjemność? Mowa o 18 988 zł (5 000 dolarów) od osoby. Na pierwszy rzut oka kwota wydaje się duża, ale biorąc pod uwagę wartość usług ujętych w ofercie, jest śmiesznie niska. Pomijając transport do Londynu i z powrotem do domu, który każdy uczestnik W 80 dni dookoła świata musi zapewnić sobie sam, wszystkie inne przeloty, wyżywienie i noclegi w trakcie wyprawy wliczone są w cenę.

Co więcej, Airbnb cały dochód przeznaczy na rzecz Malala Fund. To fundacja założona przez pochodzącą z Pakistanu Malalę Yousafzai – laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla. Walczy o prawa kobiet (zwłaszcza ich prawo do nauki) w swoim kraju, finansując edukację dziewczynek.

"Six strangers. One epic adventure" – zdjęcie z wyprawy promującej Airbnb Adventures, fot. Airbnb Adventures
“Six strangers. One epic adventure” – zdjęcie z wyprawy promującej Airbnb Adventures, fot. Airbnb Adventures

Wyprawa W 80 dni dookoła świata startuje 1 września, jej zakończenie planowane jest na 19 listopada.

Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na prawie trzy miesiące urlopu, ale i o tych pomyśleli organizatorzy wyprawy. Wykupienie miejsca na całej trasie nie jest obligatoryjne – koszt pojedynczych wypadów zaczyna się natomiast już od 79 dolarów. Na stronie firmy możecie znaleźć na ten temat więcej informacji. Jej przedstawiciele przekonują zresztą, że uruchomienie Airbnb Adventures to dopiero początek ekspansji na nowym rynku. Już teraz wiadomo, że lista dostępnych przygód nie jest jeszcze zamknięta, a kolejne będą się sukcesywnie pojawiać.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Maori Murota – niezmiennie głodna świata i doznań

To już niemal dwadzieścia lat odkąd Maori Murota opuściła rodzinne Tokio. Japonka...
Czytaj wiecej