Airbnb oferuje noc w Luwrze, ale trzeba się pospieszyć!

Piramida Luwru na dziedzińcu paryskiego muzeum, fot. Pixabay
Piramida Luwru na dziedzińcu paryskiego muzeum, fot. Pixabay
Jeśli zapytamy o symbol najsłynniejszego z francuskich muzeów, większość odpowiedzi zapewne podzieli się między obraz Mony Lisy oraz charakterystyczną szklaną piramidę na dziedzińcu. Nie roztrząsając, który z nich jest istotniejszy – miłośnicy sztuki mają wyjątkową szansę, by spędzić noc w Luwrze, gdzie wspomniana piramida stanie się ich domem, a Mona Lisa gospodarzem.

Paryż z reguły postrzegany jest jako miejsce świetnie spisujące się w roli scenerii dla romantycznych wypadów. Wycieczka do francuskiej stolicy może jednak zyskać jeszcze bardziej spektakularne oblicze! Każdy, kto do 12 kwietnia weźmie udział w konkursie organizowanym przez Airbnb oraz Musée du Louvre, otrzyma szansę, by wraz z osobą towarzyszącą spędzić noc w Luwrze! Nie ma co ukrywać – taka okazja może się nigdy więcej nie powtórzyć, choć kto wie… Może przy kolejnej okrągłej rocznicy.

Tak wygląda pokój, w którym zwycięzcy konkursu będą mogli przespać noc w Luwrze, fot. Airbnb
Tak wygląda pokój, w którym zwycięzcy konkursu będą mogli spędzić noc w Luwrze, fot. Airbnb

Ta wyjątkowa akcja jest jednym z elementów świętowania przez paryskie muzeum trzydziestolecia powstania Piramidy Luwru. Konstrukcja na stałe wpisała się już nie tylko w topografię Paryża, ale i kulturę. Jej budowa, zainicjowana przez byłego prezydenta Francji François Mitterranda, od samego początku budziła olbrzymie emocje. Ieoh Ming Pei – amerykański architekt chińskiego pochodzenia – zapewnił dziedzińcowi Luwru blask. Media dodały natomiast skandalizującą otoczkę, rozpowszechniając informację, jakoby Piramida składała się z 666 elementów. Tę liczbę wykorzystał nawet Dan Brown, snując swe intrygi na kartach “Kodu Leonarda Da Vinci”. Teraz w jej ustronnym wnętrzu Airbnb urządzi pokój, w którym noc w Luwrze spędzą zwycięzcy.

30. rocznica inauguracji Piramidy Luwru minęła 29 marca. Z tej okazji zorganizowano już między innymi pokaz zjawiskowej instalacji artysty działającego pod pseudonimem JR. Projekt “francuskiego Banksy’ego” był ogromną, rozłożoną na całym dziedzińcu iluzją optyczną. “The Secret Life of Great Pyramid” szybko jednak zadeptali licznie odwiedzający to miejsce turyści. Noc w Luwrze będzie zresztą świetną okazją, by ominąć wieczne tłumy w kultowym muzeum.

Instalacja JR-a z okazji 30. rocznicy otwarcia Piramidy Luwru, fot. Musée du Louvre
Instalacja JR-a z okazji 30. rocznicy otwarcia Piramidy Luwru, fot. Musée du Louvre

By wziąć udział w akcji Airbnb i Musée du Louvre, wystarczy odwiedzić oficjalną stronę firmy oferującej noclegi. Zbieranie zgłoszeń zakończy się 12 kwietnia o 23:59 (czasu środkowoeuropejskiego). Wymagane jest też oczywiście posiadanie lub założenie tam konta, ale to żadne poświęcenie, biorąc pod uwagę potencjalną nagrodę. Noc w Luwrze dla zwycięzcy i towarzyszącej mu osoby zostanie zorganizowana 30 kwietnia. Wątpliwe jednak, by ją przespali. W ramach akcji specjalni goście otrzymają bowiem nie tylko pokój we wnętrzu Piramidy, ale i możliwość zwiedzenia zakamarków muzeum w towarzystwie tamtejszych kuratorów i ekspertów.

Autor artykułu
More from Damian Halik

W Bańce – rozgwieżdżone niebo i wypoczynek w luksusie

Glamping, czyli kemping w luksusowych warunkach, zdobywa coraz większą popularność, ale żeby...
Czytaj wiecej