Ducasse i Adrià łączą siły w samym sercu Francji!

Alain Ducasse, Albert Adrià
Alain Ducasse i Albert Adrià otworzą restaurację w Paryżu
Alain Ducasse i Albert Adrià to jedni z najwybitniejszych szefów kuchni na świecie, a ostatnio poinformowali o połączeniu kulinarnych sił, czego efektem będzie wspólna restauracja w Paryżu. Biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania obydwu szefów kuchni, można spekulować, że będzie to wielki sukces i ogromny krok w ich dalszych karierach.

Na konkrety trzeba jeszcze trochę poczekać, ale Albert Adrià potwierdził już, że jest to restauracja pop-up. Lokal zostanie otwarty jedynie na sto dni roboczych w stolicy Francji, a jego dokładna lokalizacja nie została jeszcze ustalona. Jeśli jednak ten nowatorski projekt zyska uznanie i będzie cieszył się popularnością – pop-up zamieni się w pełnoprawną restaurację.

Talent, pasja i ogromne sukcesy

Albert Adrià, fot. materiały prasowe

Albert Adrià to jeden z najbardziej kreatywnych szefów kuchni w Hiszpanii. Jego wielka kariera rozpoczęła się natomiast w słynnej restauracji jego brata Ferrana – elBulli. Od początku miał jednak apetyt na bycie kimś więcej niż tylko niedocenionym kucharzem i bratem słynnego Ferrana. Jego talent kwitł z dala od reflektorów, które przyświecały Ferranowi podczas powstawania elBulli. Albert nigdy nie szukał sławy. Prowadził w elBulli dział innowacji, który wyniósł restaurację na wyżyny światowej kuchni.

Z kolei Alain Ducasse funkcjonuje w branży gastronomicznej od prawie pięćdziesięciu lat i również określany jest mianem perfekcjonisty. Jego restauracja Le Louis XV w Monako jako pierwsza na świecie otrzymała trzy gwiazdki Michelina! Jak na perfekcjonistę przystało, nie spoczął na laurach i otworzył jeszcze trzydzieści restauracji na całym świecie. Na koncie Ducasse’a znajduję się również fabryka czekolady oraz kilka hoteli. Dodatkowo zaangażowany jest też w szereg eventów, między innymi w te promujące kuchnię francuską.

Alain Ducasse i Albert Adrià łączą siły

Alain Ducasse, fot. materiały prasowe

Niedawno obaj szefowie kuchni zamknęli dwa długie i ważne rozdziały w swoich karierach. Informacja o otwarciu wspólnej restauracji Francuza i Katalończyka wypłynęła na światło dzienne niedługo po tym. Wspólna restauracja dwóch legend światowej gastronomii ma otworzyć swoje drzwi dla gości pod koniec 2021 roku.

W lipcu 2021 roku Alain Ducasse zakończył współpracę z paryską restauracją Plaza Athénée, w której przez dwadzieścia jeden lat pracował jako konsultant. Wciąż prowadzi swoje dwie restauracje: Le Meurice Alain Ducasse w Paryżu i Alain Ducasse at The Dorchester w Londynie. Z kolei Albert Adrià w związku z pandemią zamknął niedawno wszystkie swoje restauracje skupione w grupie elBarri. Lokale kontynuowały tradycję legendarnej restauracji elBulli funkcjonującej w miejscowości Roses na Costa Brava w Hiszpanii w latach 1964-2011.

Autor artykułu
More from Natalia Juszczak

Mistrzowie grillowania – co nowego w Asador Etxebarri?

Nie da się ukryć, że latem szczególną popularnością cieszą się restauracje, które...
Czytaj wiecej