Desery inspirowane wnętrzem Twojego domu

Alana Jones-Mann - tort-dywanik (www.laweekly.com)
Alana Jones-Mann - tort-dywanik (www.laweekly.com)
Są ludzie, którzy za cokolwiek się zabiorą, przeistaczają to w sztukę. Jedną z takich osób jest niewątpliwie Alana Jones-Mann, której nieortodoksyjne podejście do cukiernictwa znalazło na świecie już wielu fanów.

Jones-Mann to amerykańska cukierniczka o dużym doświadczeniu w planowaniu eventów oraz wielkim zamiłowaniu do designu. Po kilku latach pracy w dużej nowojorskiej agencji marketingowej postanowiła pójść za głosem serca i przenieść się do Los Angeles, aby poświęcić się swojej niecodziennej pasji. I tak, już od pięciu lat prowadzi bloga, dzięki któremu stale zadziwia Internet swoimi niesamowitymi kreacjami deserów.

Alana Jones-Mann - kule dyskotekowe (in.pinterest.com)
Kule dyskotekowe (in.pinterest.com)
Alana Jones-Mann - choinka (alanajonesmann.com)
Choinka (alanajonesmann.com)

Wygląda na to, że inspirację dla swoich wyrobów znajduje wszędzie. Oprócz znanych, standardowych motywów, na jej stronie znaleźć można ciastka-wizytówki czy tort przypominający płaszcz z jesienno-zimowej kolekcji Mary Hoffman.

Alana Jones-Mann - płaszcz od Mary Hoffman z kolekcji jesień-zima 2015 (alanajonesmann.com)
Płaszcz od Mary Hoffman z kolekcji jesień-zima 2015 (alanajonesmann.com)

Najciekawsze projekty Alany to jednak te wykorzystujące teksturę, kształty i wzory znane nam z domowych wnętrz. Ostatnim hitem Internetu jest „puchaty tort” Alany, przypominający dywanik z lat siedemdziesiątych. Artystka tworzy cukiernicze dzieła sztuki przypominające tapety, łazienkowe kafelki, rośliny doniczkowe, kule dyskotekowe, draperie czy nawet terraria.

Alana Jones-Mann - tort-tapeta (www.the6milliondollarstory.com)
Tort-tapeta (www.the6milliondollarstory.com)
Alana Jones-Mann - kafelki (alanajonesmann.com)
Kafelki (alanajonesmann.com)
Alana Jones-Mann - ciasto-terrarium (alanajonesmann.com)
Ciasto-terrarium (alanajonesmann.com)

Artystka wychodzi z założenia, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego wyroby wykonuje i dekoruje z niezwykłą precyzją, która dodaje im realizmu. Jako że ciasta Alany to prawdziwe działa sztuki, ciężko oprzeć się wrażeniu, że są „zbyt ładne, by je jeść”. Alana przekonuje jednak, że jej desery stworzone zostały nie tylko po to, by wyglądać. Zawsze dokłada największych starań, aby za wrażeniami estetycznymi szły także i smakowe.

Alana Jones-Mann - draperia (alanajonesmann.com)
Draperia (alanajonesmann.com)

Niektórym zdjęcia tych wspaniałych tortów dostarczyć mogą kompleksów na temat własnych umiejętności. Blogerka uspokaja jednak, że mimo sporego doświadczenia i mnogości kłębiących się w jej głowie pomysłów, nie każdy jej projekt kończy się sukcesem.

Alana Jones-Mann - ciastka-kaktusy (in.pinterest.com)
Ciastka-kaktusy (in.pinterest.com)

Ambitnym fanom swojej sztuki artystka dedykowała dział „Do It Yourself” na swojej stronie.

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Czego nie wiesz jeszcze o Lexusie RX L?

Poznaj lepiej luksusowego SUV-a w wersji rodzinnej.
Czytaj wiecej