Alcatel Idol 4 Pro może być twoją ostatnią szansą na telefon z Windows 10 Mobile

Alcatel Idol 4 Pro
Alcatel Idol 4 Pro
System Windows 10 Mobile nie przyjął się na rynku i powoli odchodzi w zapomnienie. Nie są zapowiadane na przyszłość żadne nowe urządzenia z tym systemem. Alcatel Idol 4 Pro to ostatnie z wydanych. I właśnie trafia do Europy.

System Windows 10 Mobile nie przyjął się na rynku, z wielu różnych przyczyn. I powoli cały interes jest zwijany, Microsoft nie planuje na razie nowych urządzeń z tym systemem, tak jak jego partnerzy sprzętowi. System ten ma jednak wiele unikalnych zalet, takich jak bezpieczeństwo, stabilność, kultura pracy czy interfejs. I wciąż ma niewielką, acz wierną grupę entuzjastów.

Te osoby, oraz inni którzy chcą dać mu ostatnią szansę, mają ku temu nową okazję. Dostępny do tej pory wyłącznie w Stanach Zjednoczonych telefon Alcatel Idol 4 Pro trafia do Europy. I, niestety, ma on zdaniem Alcatela wartość kolekcjonerską. Kosztuje bowiem aż 599 euro. I, w przeciwieństwie do amerykańskiej wersji, nie są do niego dołączone gogle do wirtualnej rzeczywistości.

Alcatel Idol 4 Pro

Alcatel Idol 4 Pro – co kryje w środku?

Telefon jest wyposażony dość solidnie. Posiada 5,5-calowy wyświetlacz AMOLED pracujący w rozdzielczości Full HD, chroniony szkłem Asashi Dragontrail Glass. Za jego wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdrafon 820 i 4 GB pamięci RAM. W cenie telefonu otrzymujemy też 64 GB pamięci masowej, którą możemy rozszerzyć dodatkowo za pomocą karty microSD.

Telefon jest też wyposażony w bardzo przyzwoity aparat. Wykorzystuje 21-megapikselową jednostkę Sony IMX230 z obsługą HDR i rejestrowania filmów w 4K. Nawet kamera do wideorozmów jest wyposażona w 8-megapikselowy moduł i LED-ową lampę błyskową. Nie brakuje też czytnika linii papilarnych czy pojemnego (3000 mAh) akumulatora.

Alcatel Idol 4 Pro

Pamiętajcie jednak, że ten telefon będzie przede wszystkim eksperymentem, zabawą.

Może się bowiem okazać, że z uwagi na niską popularność systemu Windows 10 Mobile, usługodawca na którym polegacie nie zdecydował się wydać na ten system aplikacji do obsługi jego usług. Co prawda większość typowych aplikacji, jak Uber, Spotify, Netflix czy im podobne są dostępne w Sklepie Windows, tak, na przykład, nie będziemy mogli skorzystać już z Map Google (a raczej tylko przez przeglądarkę internetową), będąc zmuszonymi do szukania alternatyw.

Na dodatek telefon ten jest dość drogi. Więc tak jak najprawdopodobniej ma on niemałą wartość historyczną i będzie gratką dla kolekcjonerów, oraz stanowi ostatni nowoczesny sprzęt dla fanów tego systemu, tak poza powyższymi wartościami pozostanie tylko ciekawostką.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Nintendo Switch edycja Fortnite – najlepszy prezent dla dziecka?

Oj, drodzy rodzice i dorośli fani grania. Mamy bardzo złe wieści: najbardziej...
Czytaj wiecej