Ale komputery! – o maszynach cyfrowych dzieciom

"Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe" to kolejna pozycja przybliżająca dzieciakom zasady działania i historię urządzeń z którymi mamy na co dzień do czynienia. Format znamy już z poprzednich książek Michała Leśniewskiego „Ale auta!” oraz Ale samoloty.

To kolejna książka z serii ART wydawnictwa Egmont. Trzecia spod pióra Michała Leśniewskiego.

Autor książki “Ale komputery!” przeprowadzi nas przez historię maszyn cyfrowych od ich zarania aż po czasy obecne. Nie zabraknie przy tym anegdot i porównań, które pozwolą przybliżyć dzieciom wcale nie oczywistą wiedzę.

„Ale komputery!” podpowiedzą nam jak to się stało, że z „wielkich jak ciężarówka” maszyn liczących te skurczyły się do dzisiejszych rozmiarów czy poznamy historie o pierwszym polskim komputerze. Dowiemy się jak działają i co wspólnego ma liczydło ze smartfonem. Michałowi Leśniewskiemu znów towarzyszy inny rysownik.

Tym razem tekst okrasił swymi ilustracjami Maciej Łazowski.

34-letni absolwent komunikacji wizualnej na Wydziale Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Łazowski znany jest jako twórca i współtwórca komiksów (album „Boska Tragedia”) oraz internetowych: „Bug City”, „Hell Hotel” czy „Głosy w mojej głowie”. Oprócz tego ma na koncie m.in. książkę dla dzieci „Co się dzieje kiedy śpisz”, projekty okładek książek z serii o Panu Samochodziku Zbigniewa Nienackiego czy ilustrację dla pisma dziecięcego „Świerszczyk”.

„Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe” wydawnictwa Egmont są już dostępne w księgarniach oraz na stronie wydawnictwa.

Żródło: wyd. Egmont

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Muzeum Żydów Polskich najlepszym muzeum Europy

W ubiegłym tygodniu warszawskie muzeum POLIN zostało nagrodzone w prestiżowym konkursie EMYA...
Czytaj wiecej