“Ale samoloty!” o lotnictwie dla najmłodszych

"Ale samoloty!" to druga po "Ale autach!" książka spod pióra Michała Leśniewskiego. Tym razem autor opowie nam o lotnictwie przez pryzmat ciekawych historii z maszynami latającymi w tle.

Nie ma nic gorszego dla dzieci niż wkładanie im wiedzy przysłowiową łopatą do głowy. Najmłodszych trzeba zainteresować, wprowadzić informacje „tylnymi drzwiami”. Tak właśnie robi Michał Leśniewski w swoich książkach.

“Ale samoloty!”, podobnie jak wydane wcześniej “Ale auta” opowiadają o historii lotnictwa, ale też o zasadzie działania maszyn latających, ich typach, odmianach, konstrukcjach.

Oczywiście nie są to suche fakty. Każdy rozdział to osobna historia, która wydarzyła się naprawdę. Z pomocą historyjek autor przemyca masę informacji o tym, jak ewoluowało lotnictwo, jak zmieniały się konstrukcje i dlaczego właściwie unoszą się w powietrzu. Dowiemy się między innymi, dlaczego Polska znaczy Sierra Papa, dlaczego oscypki były wybuchowe i czemu za sprawą drugiej wojnie światowej lot z Warszawy do Chicago trwa jedynie nieco ponad osiem godzin.

“Ale samoloty!” wydawane przez wydawnictwo Egmont to nie tylko ciekawe opowieści. Publikacje z serii ART mają wyjątkową oprawę graficzną, o którą dbają najlepsi polscy rysownicy i graficy. Po świetnych obrazkach stworzonych przez Macieja Szymanowicza przyszedł czas na zmianę współautora. Grafiki do “Ale samolotów!” stworzył nie mniej utalentowany Maciej Błaźniak.

“Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze” do księgarń trafią już 15 maja.

26 maja z kolei na Warszawskich Targach Książki na stoisku wydawnictwa Egmont będzie można spotkać się z autorem oraz zdobyć autograf. Jeśli chcecie zainteresować młodsze pokolenie lotnictwem czy techniką w ogóle, ta publikacja jest dla Was. Na pewno nie zniechęci, a być może któreś z waszych dzieci połknie bakcyla i wyrośnie na kolejnego Puławskiego, Wigurę, Żwirkę czy Makulę. Gorąco polecamy!

Źródło: wydawnictwo Egmont
Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Najdroższa Vespa świata?

Może nie, ale na pewno najstarsza. Niedawno zakończyła się aukcja najstarszego znanego...
Czytaj wiecej