Szef Amazon zbyt dosłownie próbuje zawojować świat?

Miliarderzy próbują rozwijać swoją działalność w różnych kierunkach. Jedyni pragną zrewolucjonizować energetykę, drudzy chcą wyruszyć w kosmos, a jeszcze inni, jak szef Amazon, najwyraźniej szykują się do przejęcia władzy nad światem... ale kto bogatemu zabroni?

Miliarderzy próbują rozwijać swoją działalność w różnych kierunkach. Jedyni pragną zrewolucjonizować energetykę, drudzy chcą wyruszyć w kosmos, a jeszcze inni, jak szef Amazon, najwyraźniej szykują się do przejęcia władzy nad światem… ale kto bogatemu zabroni?

Organizowana przez Amazon konferencja Machine learning, home Automation, Robotics and Space exploration (w skrócie MARS) to impreza zamknięta. Aby się tam dostać, należy zainteresować organizatorów swoim projektem… I ta sztuka najwyraźniej udała się koreańskiej firmie Hankook Mirae Technology. Ba, Amazon nie tylko ich zaprosił. Świat obiegły zdjęcia, na których projekt Method-2 prezentuje sam Jeff Bezos – CEO internetowego giganta.

Jeff Bezos podczas Amazon MARS Conference testuje Method-2, fot. Jeff Bezos / Twitter
Jeff Bezos podczas Amazon MARS Conference testuje Method-2, fot. Jeff Bezos / Twitter

Koreańska konstrukcja została zaprojektowana przez mołdawskiego grafika koncepcyjnego – Vitalya Bulgarova – który współpracował wcześniej między innymi z Dreamworks, Blizzard Entertainment, LucasFilm’s Industrial Light&Magic, Paramount Pictures czy MGM. Jego prace mogliśmy więc podziwiać w najważniejszych filmach science-fiction ostatnich lat.

Czterometrowy egzoszkielet debiutował co prawda już w zeszłym roku, jednak zaproszenie na konferencję Amazon było dla HMT pierwszą okazją do zaprezentowania swojej konstrukcji znacznie szerszemu gronu.

Wracając jednak do próby zawładnięcia światem…

Sam Bezos stwierdził, że w Method-2 czuje się jak Sigourney Weaver, co było oczywiście nawiązaniem do futurystycznej wizji wózka widłowego, jakim był Caterpillar P-5000, obsługiwany przez Ellen Ripley w filmie “Obcy – decydujące starcie”. Ja mam jednak nieco inne skojarzenia…

Charakterystyczna fryzura szefa Amazon przywodzi na myśl raczej Lexa Luthora, który podobnego egzoszkieletu użył do walki z Supermanem. Sytuacja jest więc poważna! Na całe szczęście projekt Method-2 ma jeden mankament – nikt nie wierzy, że konstrukcja jest w stanie poruszać się na własnych nogach, a konferencja Amazon nie rozwiewa tych wątpliwości. Wręcz przeciwnie, widzimy, że całość podtrzymywana jest łańcuchami, a Bezos steruje jedynie ramionami.

Wygląda więc na to, że mamy jeszcze trochę czasu zanim Luthor, tfu, Bezos ruszy na podbój świata. Pytanie tylko, gdzie podziewa się Superman?

Autor artykułu
More from Damian Halik

Latające taksówki Ubera od Joby Aviation już za 3 lata?

W maju 2018 roku Uber pochwalił się projektami portów dla latających taksówek,...
Czytaj wiecej