Lexus wygrywa American Customer Satisfaction Index 2018

Pascal Ruch, Dyrektor Lexus Europe (theautomobilist.fr)
Pascal Ruch, Dyrektor Lexus Europe (theautomobilist.fr)
Naukowcy University of Michigan już po raz ósmy zbadali satysfakcję klientów z zakupionych przez nich, nowych aut. I już czwarty rok z rzędu Lexus utrzymuje się w kategorii producentów samochodów luksusowych na pierwszym miejscu tego prestiżowego zestawienia.

Nowe Lexusy

W badaniu American Customer Satisfaction Index udział brało aż  4 649 respondentów, którzy oceniali nowo zakupione samochody. Udzielali oni odpowiedzi na bardzo szczegółowe pytania, dotyczące zarówno niezawodności aut (przypomnijmy, że w tej kategorii Lexus wygrał już w plebiscycie New Car Awards 2018, zorganizowanym przez brytyjski portal motoryzacyjny Auto Trader), jak i właściwości jezdnych, zużycia paliwa czy komfortu podróżowania. Nie bez znaczenia były także względy estetyczne: oceniano stylistykę nadwozia oraz wygląd i jakość wykonania wnętrza. Tutaj również Lexus może pochwalić się kolejną wygraną. W tym roku zdeklasował już rywali w kategorii KLASA polskiego plebiscytu MotoAs, przeprowadzonego przez portal Interia.pl . W ankiecie University of Michigan sporą wagę przyłożono także do bezpieczeństwa, zakresu gwarancji oraz technologii zastosowanych przez producenta – cech, które od dawna stanowią priorytety japońskiej marki. Oceniano również do takie szczegóły, jak sposób działania strony internetowej producenta.

Dzięki uzyskaniu od klientów średniej 85 punktów w ramach 100-punktowej skali, pierwsze miejsce w plebiscycie przypadło Lexusowi. Wysoka punktacja pozwoliła japońskiej marce stanąć na najwyższym stopniu podium ex aequo z europejską marką Volvo. Średnia osiągnięta w tegorocznym badaniu przez wszystkich ocenianych producentów samochodów luksusowych wynosiła 82%, co pokazuje, że walka była niezwykle wyrównana.

Samochody używane

Jakkolwiek plebiscyt American Customer Satisfaction Index 2018 dotyczył jedynie opinii klientów na temat samochodów fabrycznie nowych, to wiemy już, że Japończycy przodują także w rankingach badających nastroje wśród użytkowników pojazdów używanych.

Niewątpliwy wpływ na te wyniki ma opinia, że samochody Lexusa odznaczają się wysoką jakością wykonania oraz trwałością – jak pokazał tegoroczny plebiscyt J.D. Power Resale Value Awards, marka ta może pochwalić się najniższym wskaźnikiem utraty wartości dla aż czterech segmentów produkowanych przez nią aut (kompaktowy i średni sedan klasy premium – kolejno: IS i GS, duże auto luksusowe – LS, oraz SUV średniej wielkości – GX).

Nie dziwi więc fakt, że gdy amerykańska sieć autokomisów CarMAX (potentat na motoryzacyjnym rynku wtórym w USA) sprawdziła w tym roku, do której z marek kierowcy wracają najczęściej, okazało się, że aż 30,4% posiadaczy Lexusów łączyło sprzedaż dotychczasowego auta z zakupem nowego tej samej marki. Udowadnia to, że nabycie samochodu od luksusowego brandu Toyoty jawi się klientom jako najbardziej sprawdzony i rozsądny wybór zakupowy spośród wszystkich dostępnych na rynku opcji.

Lexus IS 300h F Sport (fot. mat prasowe)
Lexus IS 300h F Sport (fot. mat prasowe)

 

Źródło: Motoblog by Complex PR

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Lexus RC F GT3 na podium Silverstone!

Wyścig wytrzymałościowy serii Blancpain GT na torze Silverstone w Anglii mamy już...
Czytaj wiecej