Powracają “Amerykańscy bogowie” Neila Gaimana

Jeden z wariantów okładki komiksu "Amerykańscy bogowie" #1 (Dave McKean), fot. Dark Horse Comics
Neil Gaiman jest artystą piekielnie zapracowanym, jednak znalazł czas, by z pomocą zaufanych mu osób, tchnąć nowe życie w jedno ze swoich największych dzieł – powieść "Amerykańscy bogowie".

Neil Gaiman jest artystą piekielnie zapracowanym, jednak znalazł czas, by z pomocą zaufanych mu osób, tchnąć nowe życie w jedno ze swoich największych dzieł – powieść “Amerykańscy bogowie”.

Neil Gaiman nie próżnuje i wiele wskazuje na to, że rok 2017 powinien upłynąć pod znakiem właśnie jego twórczości. Na pierwszy ogień idą “Amerykańscy bogowie”. Kultowy fantasy-horror został wydany jako powieść w 2001 roku, zgarniając całą masę nagród. Niebawem doczekamy się jego “wskrzeszenia” – i to w dwóch odsłonach!

Mimo problemów z adaptacją największego z dzieł Gaimana – komiksu “Sandman” – twórczość brytyjskiego pisarza jest dla filmowców łakomym kąskiem. Za ekranizację “American Gods” zabrała się stacja Starz, a efekty zobaczymy już niebawem. Zanim jednak “Amerykańscy bogowie” trafią na telewizyjne ekrany, będziemy mogli zobaczyć ich na kartach powieści graficznej.

Już 15 marca, nakładem Dark Horse Comics, ukaże się pierwszy numer “American Gods: Shadows”, raz jeszcze opowiadający historię toczącą się w świecie wykreowanym przez Gaimana. Jak jednak wspomniałem, jest on bardzo zapracowanym człowiekiem, dlatego w kwestii komiksu stery przejął P. Craig Russell. To wieloletni współpracownik i zaufany człowiek angielskiego pisarza, który odpowiada za redakcję i scenariusz komiksu. Jego zilustrowanie powierzono Scottowi Hamptonowi. Przy serii pracuje także Glenn Fabry, który będzie tworzyć okładki dla każdego z wydań. Dodatkowo pierwszy numer zostanie wydany także z dwiema alternatywnymi okładkami, autorstwa Davida Macka oraz Dave’a McKeana.

Seria “Amerykańscy bogowie” ma składać się z dwudziestu siedmiu części, na łamach których opowiedziane zostaną trzy splecione ze sobą historie. Pierwsza z nich ukaże się 15 marca – ma kosztować 3.99 $.

Różne warianty okładek pierwszego komiksu z serii “Amerykańscy bogowie”, które wyszły spod ołówków Glenna Fabry’ego, Davida Macka i Dave’a McKeana, znajdziecie w poniższej galerii:

Autor artykułu
More from Damian Halik

Google wyśle ci twoje najlepsze zdjęcia

Kilka tygodni temu Google zaprezentowało nowy smartfon z serii Pixel, przy okazji...
Czytaj wiecej