Angelina Jolie powraca jako Czarownica

Angelina Jolie coraz rzadziej pojawia się na kinowych ekranach. Znana z wielu doskonałych ról, to od 2014 kojarzy się przede wszystkim z produkcją Disneya.

Czarownica” to aktorska wersja „Śpiącej Królewny”, opowiedziana z perspektywy złej matki chrzestnej, Diaboliny (ang. Maleficent). Poznajemy dokładniej jej historię, to kim była i dlaczego postanowiła rzucić klątwę na młodą królewnę. Sam film, jak i rola Jolie, zostały bardzo dobre przyjęte przez widzów na całym świecie, więc nie może dziwić fakt, iż powstała jego kontynuacja.

Czy powtórzy sukces filmu z 2014 roku?

Jak widzimy po zwiastunach, Diabolina znów sieje postach w królestwie ludzi. Może się to wydawać dziwne, ponieważ jak pamiętamy z zakończenia pierwszej części, bohaterka grana przez Jolie staje się dobra. Jednak jej powrót na „ciemną stronę“ jest w filmie wytłumaczony dość sensownie, więc nie musimy się o to martwić.

Sama historia niestety nie jest porywająca i widać, że jest skierowana głównie do młodszych widzów. Starsi szybko zobaczą pewne niedosiągnięcia scenariusza i zdadzą sobie sprawę, że film powstał nieco „na siłę“ i tak naprawdę nie był on dla nas niezbędny. Mimo wszystko, może być on źródłem dobrej rozrywki.

Sama stylistyka filmu została zachowana, dlatego osobom, którym pierwsza „Czarownica“ przypadła do gustu pod względem wizualnym, tutaj poczują się jak w domu. Zresztą, produkcja Disneya chyba nie może wyglądać źle, więc każdemu fanowi filmów tego giganta będzie tu dobrze.

Poza Angeliną Jolie w filmie zobaczymy również znaną nam już wcześniej Elle Fanning. W nowych bohaterów wcielają się tutaj Chiwetel Ejiofor czy Ed Skrein. Jednak najbardziej widoczna jest Michelle Pfeiffer, która po mistrzowsku wciela się w główny czarny charakter. Ostatnio miałem okazję powtórzyć sobie „Gwiezdny pył“, gdzie również nie grała pozytywnej postaci i trzeba przyznać, że takie role wychodzą jej znakomicie.

„Czarownica 2“ jest dobrą propozycją dla młodszych widzów, którym podobał się film z 2014 roku.

Angelina Jolie jest idealną aktorką do roli Diaboliny. Ponownie bardzo dobrze wciela się w tę postać, chociaż osobiście bardziej przypadła do mojego gustu w pierwszym wydaniu. Pierwszy film miał nieco ciekawszą historię i potrafił mocniej zaangażować widza.

Tutaj dostajemy nieco większe zaplecze postaci Diaboliny, choć mogłoby ono – i sama postać – dostać nieco więcej głębi. Czy jest to doba kontynuacja? Na pewno nie jest zła. Widać, że jest utrzymana w tym samym klimacie co poprzedni film i dzięki temu jego fani będą zadowoleni.

Czy jest kontynuacją, która musiała powstać?

Niekoniecznie, ponieważ nie wnosi do całej historii za wiele nowego. Twórcy mogli spokojnie zostawić ten rozdział zamknięty i już do niego nie wracać, ale postanowili otworzyć księgę na nowo po 5 latach. Mam jednak nadzieję, że ponownie do tego nie wrócą, ponieważ wątpię by można tu dopisać coś jeszcze. Czas oczywiście pokaże.

Jeśli szukacie filmu na który można się wybrać całą rodziną w weekendowe popołudnie, to „Czarownica 2“ będzie dobrą pozycją. W każdym innym wypadku, lepiej wybrać dla siebie inną pozycję z kinowego repertuaru.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

“Cóż za piękny dzień”

W nadchodzący weekend na ekrany polskich kin wchodzi najnowszy film z udziałem...
Czytaj wiecej