AirPods Pro to najlepsze słuchawki w historii Apple’a. Teraz z aktywnym wyciszaniem szumów

airpods pro
Najmodniejsze słuchawki ostatnich miesięcy doczekają się wersji dla tych bardziej wymagających z nas. Apple właśnie zapowiedział AirPods Pro, które odizolują nas od hałasu świata zewnętrznego.

Słuchawki AirPods można krytykować podnosząc wiele różnych argumentów, ale trzeba jednak przyznać dwie rzeczy. Po pierwsze, są bardzo wygodne w użytkowaniu za sprawą przeróżnych programowych rozwiązań wprowadzonych przez Apple’a. Po drugie, ich bardzo charakterystyczne wzornictwo szybko stało się niesłychanie modne a tym samym przypadając bardzo wielu konsumentom do gustu.

Niektórzy jednak mieli za złe Apple’owi za to, że ten nie wprowadził do AirPods jeszcze lepszych przetworników dźwięku czy zaawansowanych systemów tłumienia szumów, jakie znajdziemy w produktach konkurencji. Producent wyraźnie posłuchał tej krytyki, a odpowiedzią na nią wydają się być słuchawki AirPods Pro. Pojawią się w sprzedaży już jutro w cenie 1250 zł.

AirPods Pro z zaawansowanym wyciszaniem szumów. Idealne do słuchania muzyki z iPhone’a.

Wspomniany wcześniej system wyciszania dźwięków otoczenia działa na podobnej zasadzie, co mechanizmy stosowane u konkurencji. AirPods Pro wyposażone są w zestaw mikrofonów, który rejestruje hałasy z otoczenia 200 razy na sekundę. Następnie słuchawki emitują dźwięk o fali niwelującej tą pochodzącą z otaczających nas szumów. Dzięki temu nie słyszymy ani wspomnianych hałasów, ani wspomnianego dźwięku, mogąc skupić się na delektowaniu się muzyką, podcastem czy po prostu słodką ciszą.

Za jakość dźwięku ma odpowiadać mechanizm Adaptive EQ, który ponoć bardzo umiejętnie dostosowuje brzmienie do kształtu naszego ucha. Ulepszeń doczekały się też nowe końcówki słuchawek, które ponoć skuteczniej zapobiegają przed wypadnięciem ich z ucha. Do pudełka z AirPods Pro dołączone są trzy zestawy końcówek o różnych rozmiarach.

AirPods Pro

Słuchawki możemy ładować bezprzewodowo.

Są one też zgodne z usługą Siri, reagują więc od razu na komendę wywołującą cyfrową asystentkę Apple’a. Producent AirPods Pro twierdzi, że akumulator w słuchawkach wystarczy na 4,5 godziny ciągłego odtwarzania muzyki. Nie za wiele, ale na szczęście nie zabrało systemu szybkiego ładowania.

AirPods Pro zapowiadają się poniekąd świetnie.

Jedyną niewiadomą pozostaje sama jakość dźwięku. Spodziewamy się jednak, że w tej cenie (i od tak markowego producenta) niemal na pewno brzmienie tych słuchawek będzie wysoce satysfakcjonujące.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Twój telefon właśnie stał się Xboxem – Projekt xCloud dotarł do Polski

Nie zawsze mamy tyle czasu na granie na konsoli, ile byśmy chcieli....
Czytaj wiecej