Tego jeszcze nie było. Oto elektryczna hulajnoga z Androidem na pokładzie

Archos Citee Connect
Rozmawiając o elektrycznych hulajnogach zazwyczaj omawiamy ich wagę, wymiary czy zasięg. Tymczasem Archos Citee Connect zawiera w sobie również układy scalone, a nawet wyświetlacz dotykowy.

Od dość niedawna panuje moda na małe, elektryczne pojazdy, które do tej pory zasilane były siłą ludzkich mięśni. Pojawiły się w sprzedaży elektryczne rowery, hulajnogi, jeździki czy deskorolki. Urządzenia te ułatwiają poruszanie się po miejskiej przestrzeni bez przemęczania swoich posiadaczy. Ich producenci cały czas pracują nad zmniejszaniem ich masy czy zwiększaniem zasięgu. Archos zdecydował się pójść inną drogą.

Citee Connect to pierwsza na świecie elektryczna hulajnoga z systemem Android Oreo na pokładzie. Ów system operacyjny nie służy jednak do zarządzania zużyciem energii czy kontrolą pracy elektronicznego silnika. Tak właściwie, to służy on głównie do tego, by nie nudzić się podczas jazdy.

Archos Citee Connect

Archos Citee Connect, czyli hulajnoga z nawigacją i multimedialnymi aplikacjami.

Na kierownicy hulajnogi zamontowany jest 5-calowy wyświetlacz dotykowy, który kształtem i wyglądem przypomina nieco telefon komórkowy. Jego pracą steruje czterordzeniowy procesor, któremu towarzyszy 1 GB RAM i 8 GB pamięci masowej. W urządzenie wbudowany jest też moduł łączności 3G.

Wyświetlacz ten może posłużyć jako wbudowana nawigacja. Na materiałach promocyjnych Archosa widać uruchomioną na nim aplikacje Mapy Google, a więc może okazać się to całkiem użytecznym dodatkiem. Nieco mniej bezpiecznym jest możliwość uruchamiania aplikacji multimedialnych, takich jak Netflix czy Spotify.

Archos Citee Connect

Sama hulajnoga wykonana jest z aluminium. Zawiera 8,5-calowe koła, 250-watowy silnik i 36-watowy akumulator. Waży 11,8 kg i może przewozić osobę o maksymalnej wadze 99,8 kg (z bagażem). Jej maksymalna prędość to 25 km/h, a zasięg 25 km. W sprzedaży pojawi się latem w cenie 500 euro.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

iPhone X pozostanie wyjątkowy jeszcze przez dwa lata

Face ID, system rozpoznawania użytkownika za pomocą twarzy, to nowość w linii...
Czytaj wiecej