Potężna konsola do gier Asusa. Która też jest telefonem

asus rog phone ii
A może odwrotnie? Może to telefon z funkcją konsoli do gier? Właściwie to bez znaczenia. Bo nie ma drugiego tak wydajnego mobilnego urządzenia tego rodzaju co Asus ROG Phone II. Wszystkie gry powinny na nim wręcz fruwać.

Kiedyś i dziś

Coś się na rynku zmieniło. Kiedyś mnóstwo dzieciaków biegało z przenośnymi konsolami do gier. Czasem były to tanie chińskie urządzenia z wgranymi kilkoma prostymi grami. Inni mieli Game Boya, DS-a czy PlayStation Portable. A potem… potem nastała teraźniejszość, w której istotnej części graczy do prostych gier wystarcza telefon. Trudno się dziwić, nowoczesne komórki mają podzespoły o wydajności znacznie przekraczającej stare konsole. Entuzjaści mają swojego Nintendo Switch. Reszta gra na telefonach.

Niektórzy wręcz głównie używają gier na swoim telefonie, traktując komunikację czy media społecznościowe jako sprawę drugorzędną. Z myślą o takich klientach powstał ROG Phone od Asusa. ROG (Republic of Gamers) to marka stosowana głównie przy PC i akcesoriach do nich o bardzo wysokiej wydajności. Nietrudno się domyślić, że ROG Phone również wyposażono w wyjątkowo żwawe układy scalone. Wszystko, by gry ładowały się szybciej i były ładniejsze. A teraz ROG Phone doczekał się następcy.

Asus ROG Phone II – niezrównana wydajność, w sam raz dla mobilnego gracza.

asus rog phone ii

To pierwszy telefon na świecie wyposażony w procesor Snapdragon 855 Plus z Adreno 640, który jest najszybszym procesorem firmy Qualcomm. To właśnie dzięki temu układowi doświadczenia związane z grami na tym telefonie mają być niezrównane z konkurencją – no, przynajmniej pod aspektem technicznym.

Gry (i te nudne aplikacje) będą wyświetlane na 6,59-calowym wyświetlaczu Full HD. To ekran typu OLED, a to oznacza doskonały kontrast. Wyświetlacz ten jest również odświeżany z częstotliwością 120 Hz a wbudowany weń panel dotykowy z częstotliwością 240 Hz. To oznacza, że telefon błyskawicznie reaguje na polecenia i wyświetla bardzo płynną grafikę – ponownie, to cecha, którą docenią przede wszystkim gracze. Miłośnicy multimediów ucieszą się, że omawiany wyświetlacz obsługuje standard HDR.

asus rog phone ii

Telefon wyposażono w 12 GB RAM i 512 GB pamięci a także akumulator o pojemności 6000 mAh i 48-megapikselowy aparat. Sprzęt działa pod kontrolą Androida. Polskie ceny jeszcze nie są znane, ale w Stanach Zjednoczonych ma on kosztować 870 dol. Nie jesteśmy pewni czy to dobry smartfon – ale bez wątpienia jest to niezrównany telefon dla gracza.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Najpotężniejsza konsola do gier na świecie trafia do Polski – znamy cenę!

Microsoft poinformował nas o rozpoczęciu przedsprzedaży konsoli Xbox One X. Najwydajniejsza na...
Czytaj wiecej