Asus wprowadza komputer, który zamiast gładzika ma drugi wyświetlacz

Asus ZenBook Pro
Firma Asus doszła do wniosku, że aktualnie montowane gładziki w notebookach są zbyt proste i mało funkcjonalne. W najnowszej wersji komputera ZenBook Pro zdecydowała się zamontować dodatkowy wyświetlacz dotykowy.

Linia ZenBook Pro do tej pory nie wyróżniała się niczym szczególnym. Były to oczywiście bardzo dobre komputery, smukłe i wydajne, jednak jeśli chodzi o podstawową ich konstrukcję były jednymi z wielu. Tegoroczne modele są jednak zupełnie inne. Ich producent zdecydował się bowiem zastąpić gładzik drugim dotykowym wyświetlaczem, który – oczywiście – pełni również rolę touchpada.

Nie jest to przy tym żaden eksperyment czy prototyp: komputery ZenBook Pro mają pojawić się w sprzedaży już niedługo. ScreenPad, bo tak Asus nazywa ten nowy gładzik, ma przekątną 5,5 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości HD.

Asus ZenBook Pro

Po co ScreenPad w Asus ZenBook Pro? Przede wszystkim, ma zwiększyć wygodę korzystania z komputera.

Ten malutki wyświetlacz może służyć za drugi monitor do laptopa. Jednak z uwagi na jego rozmiar szczerze wątpimy, by ktoś go przede wszystkim do tego używał. Na szczęście Asus opracował specjalne, dedykowane mu aplikacje. Możemy mieć więc na nim wyświetlony, przykładowo, odtwarzacz muzyczny, kalkulator czy klawiaturę numeryczną. Aplikacji przeznaczonych na ScreenPada ma przybywać.

Asus ZenBook Pro

Sam komputer zawiera procesor Core najnowszej generacji (do wyboru i5, i7 i i9), 15,6-calowy wyświetlacz Full HD lub 4K, do 16 GB RAM DDR4 i do 1 TB pamięci SSD. Całość uzupełnia układ graficzny GeForce GTX 1050 Ti.

Komputer ma pojawić się w sprzedaży w czerwcu. Polskie ceny nie są jeszcze znane.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Czy kupisz telewizor w cenie nowoczesnej limuzyny? Sony uważa, że tak

Sony zaprezentował swoją linię telewizorów na 2019 rok. Wśród modeli pewna niespodzianka....
Czytaj wiecej