Smukły laptop do zadań specjalnych

ZenBook UX310
Seria laptopów ZenBook powiększa się o model UX310, w którym nie zabrakło wyjątkowego, a jednocześnie charakterystycznego dla całej linii wzornictwa. Ten smukły, 13,3-calowy notebook wyposażono w procesor Intel Core szóstej generacji, kartę graficzną GeForce i wysokiej jakości wyświetlacz.

Seria laptopów ZenBook powiększa się o model UX310, w którym nie zabrakło wyjątkowego, a jednocześnie charakterystycznego dla całej linii wzornictwa. Ten smukły, 13,3-calowy notebook wyposażono w procesor Intel Core szóstej generacji, kartę graficzną GeForce i wysokiej jakości wyświetlacz.

ZenBook UX310 otrzymał charakterystyczne dla całej linii cechy takie, jak smukła, metalowa obudowa ze zwężanymi krawędziami, piaskowane dookoła klawiatury i na oparciu nadgarstków powierzchnie oraz pokrywa ze szczotkowanego metalu, z koncentrycznym okręgami inspirowanymi filozofią Zen. Model ten dostępny będzie w kolorze Quartz Grey. UX310 uroku dodaje podświetlana klawiatura z skokiem klawiszy rzędu 1,6 mm. Całość uzupełnia gładki i szklany touchpad z opcjonalnym skanerem linii papilarnych, umieszczonym w prawym górnym rogu.

13,3-calowy ekran komputera o szerokim kącie widzenia zapewnia rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli i oferuje, jak zapewnia producent, bardzo dobre odwzorowanie barw. Komputer, mimo bycia bardzo smukłym, posiada na swoim pokładzie układ graficzny GeForce 940MX. Dysk twardy o pojemności do 1TB razem z szybkim SSD do 512GB są również mile widziane, tak jak szeroki wachlarz portów I/O, w tym USB typu C.

ZenBook UX310

O realizm i szczegółowość wyświetlanego przez UX310 obrazu dba technika Asus Splendid. Odpowiada ona za mocne kolory oraz fabrycznie skalibrowaną temperaturę barw. Wśród dostępnych trybów znajdziemy m. in. Eye Care, który ogranicza do minimum poziom emitowanego niebieskiego światła, a co za tym idzie zmniejsza zmęczenie oczu i dba o ich zdrowie. Technologia przetwarzania obrazu wideo ASUS Tru2Life analizuje każdą pojedynczą klatkę filmu, zwiększając jego kontrast i czystość.

ZenBook UX310 jest już dostępny w Polsce. Ceny zaczynają się od 3000 zł.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Nokia to już nie tylko telefony. Od wczoraj to również producent telewizorów

Dawno, dawno, dawno temu Nokia produkowała kineskopowe telewizory. Teraz wraca na ten...
Czytaj wiecej