Apple, Samsung, LG? Twoim następnym telefonem może być ten od Asusa

Asus Zenfone Max Plus
Asus Zenfone Max Plus
Asus Zenfone Max Plus, jak sama nazwa wręcz karykaturalnie wskazuje, ma być telefonem, który wszystko ma na maksa. W rzeczywistości jest czymś dużo lepszym.

Asus nie jest nowym graczem na rynku telefonów komórkowych. Jego linia Zenfone jest z nami od lat, choć nigdy nie odniosła większego sukcesu komercyjnego. W większości były to po prostu fajne telefony, nie wyróżniające się niczym istotnym z tłumu. Asus Zenfone Max Plus zwraca jednak naszą uwagę.

Wyświetlacz telefonu jego producent, w myśl nowoczesnej mody, określa jako bezramkowy. W praktyce nie oznacza to jednak, że nie posiada on w ogóle żadnej obudowy, a raczej to, że jest ona dość cienka. Ów wyświetlacz jest też dość spory: ma przekątną 5,7 cala, proporcje 2:1 i rozdzielczość 1080p, co powinno pozytywnie wpłynąć na czas pracy na akumulatorze.

Asus Zenfone Max Plus

Niby mało ciekawy średniak. Ale jedna rzecz wyróżnia Asus Zenfone Max Plus z tłumu. Kluczowa.

Za wydajność odpowiada procesor MediaTek 6750T, któremu towarzyszy 2 lub 3 GB RAM. Do wyboru będą wersje z 16 GB lub 32 GB pamięci masowej. Nie zabraknie w nim też podwójnego aparatu z 16- i 8-megapikselową matrycą. Całością zarządza system operacyjny Android Nougat.

Najbardziej imponuje nam jednak akumulator. Asus zastosował tu jednostkę o pojemności 4130 mAh. I to przy zachowaniu bardzo smukłej obudowy, nie jest to więc wielki kloc, jak inne telefony oferujące długi czas pracy na akumulatorze.

Asus Zenfone Max Plus

Mamy więc telefon o przyzwoitej wydajności i funkcjonalności, w nowoczesnej formie, z nowoczesnym aparatem. Który będziemy ładować raz na kilka dni i który- znając Asusa – będzie relatywnie tani. Czasami nowoczesna technologia nie oznacza budowania rozwiązań rodem z science-fiction. Asus wyraźnie postawił na pragmatyzm. I wiele wskazuje na to, że może na tym sporo ugrać, a my na tym skorzystać.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Samsung Galaxy S9 to prawdopodobnie nowy król mobilnej fotografii

Wyposażone w obiektyw ze zmienną przysłoną telefony Galaxy S9 pozwalają na robienie...
Czytaj wiecej