Stylowe głośniki od Fendera

Słynny producent gitar wchodzi na nowy rynek wprowadzając głośniki Bluetooth. Nareszcie możesz mieć swojego Fendera nawet jeśli nie umiesz grać na gitarze.

Fender to kultowa marka w świecie muzyków i słowo „kultowy” tak ostatnio zdeprecjonowane tutaj pasuje jak ulał. Firma została założona przez Joe Fendera, który w latach 40 parał się naprawami radioodbiorników budując przy tym niejako przy okazji pierwsze gitary elektryczne i wzmacniacze. Ma na koncie kilka pionierskich rozwiązań. To Fender wyprodukował pierwszą elektryczną gitarę basową i pierwszą elektryczną gitarę klasyczną bez pudła rezonansowego. Tak naprawdę instrumenty Fendera nadały kształt i rozwiązania gitarom na wiele lat. Oprócz tego Fender oferuje oczywiście wzmacniacze. Tego amerykańskiego sprzętu używali i używają najwięksi muzycy całego świata. Dziesiątki najbardziej znanych przebojów zostały zagrane np. na Stratocasterze, modelu który pozostaje w produkcji nieprzerwanie od 1954 roku

Teraz Fender poszerza swoją ofertę o głośniki Bluetooth. Możemy nabyć dwa: Monterey i Newport. Ten pierwszy jest raczej urządzeniem stacjonarnym. Posiada dwa głośniki wysokotonowe i dwa basowe. Podłączyć możemy do niego każde urządzenie posiadające komunikację BT ale i inne za pomocą gniazda mini-jack. Co ciekawe Monterey posiada również klasyczne złącze RCA dzięki któremu za pomocą głośnika Fendera posłuchamy np. płyt winylowych z gramofonu. 120 watowe głośniki zadbają o najlepsze doznania słuchowe, barwę dźwięku możemy wyregulować klasycznymi pokrętłami umieszczonymi na wierzchu urządzenia. Mniejszy Newport posiada o jeden głośnik mniej i legitymuje się mocą 30 watów i nie ma złącza RCA. Za to jest mniejszy, posiada złącze USB dzięki któremu może pracować jako power bank. Oba z nich wyglądają obłędnie: wzorowane są na klasycznym wzmacniaczu Fendera z 1968 roku. Niestety za legendę trzeba słono płacić. Newport kosztuje w Polsce ok 1000 złotych, Monterey 500 złotych więcej.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Rammstein znów szokuje?

Zajawka najnowszego teledysku Rammstein „Deutschland” wywołała wiele kontrowersji. Tymczasem po premierze pełnego...
Czytaj wiecej