Stylowe głośniki od Fendera

Słynny producent gitar wchodzi na nowy rynek wprowadzając głośniki Bluetooth. Nareszcie możesz mieć swojego Fendera nawet jeśli nie umiesz grać na gitarze.

Fender to kultowa marka w świecie muzyków i słowo „kultowy” tak ostatnio zdeprecjonowane tutaj pasuje jak ulał. Firma została założona przez Joe Fendera, który w latach 40 parał się naprawami radioodbiorników budując przy tym niejako przy okazji pierwsze gitary elektryczne i wzmacniacze. Ma na koncie kilka pionierskich rozwiązań. To Fender wyprodukował pierwszą elektryczną gitarę basową i pierwszą elektryczną gitarę klasyczną bez pudła rezonansowego. Tak naprawdę instrumenty Fendera nadały kształt i rozwiązania gitarom na wiele lat. Oprócz tego Fender oferuje oczywiście wzmacniacze. Tego amerykańskiego sprzętu używali i używają najwięksi muzycy całego świata. Dziesiątki najbardziej znanych przebojów zostały zagrane np. na Stratocasterze, modelu który pozostaje w produkcji nieprzerwanie od 1954 roku

Teraz Fender poszerza swoją ofertę o głośniki Bluetooth. Możemy nabyć dwa: Monterey i Newport. Ten pierwszy jest raczej urządzeniem stacjonarnym. Posiada dwa głośniki wysokotonowe i dwa basowe. Podłączyć możemy do niego każde urządzenie posiadające komunikację BT ale i inne za pomocą gniazda mini-jack. Co ciekawe Monterey posiada również klasyczne złącze RCA dzięki któremu za pomocą głośnika Fendera posłuchamy np. płyt winylowych z gramofonu. 120 watowe głośniki zadbają o najlepsze doznania słuchowe, barwę dźwięku możemy wyregulować klasycznymi pokrętłami umieszczonymi na wierzchu urządzenia. Mniejszy Newport posiada o jeden głośnik mniej i legitymuje się mocą 30 watów i nie ma złącza RCA. Za to jest mniejszy, posiada złącze USB dzięki któremu może pracować jako power bank. Oba z nich wyglądają obłędnie: wzorowane są na klasycznym wzmacniaczu Fendera z 1968 roku. Niestety za legendę trzeba słono płacić. Newport kosztuje w Polsce ok 1000 złotych, Monterey 500 złotych więcej.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Brian Johnson żegna się ze sceną?

Niestety, potwierdziły się krążące ostatnio plotki, wokalista AC/DC zrezygnował z koncertów.
Czytaj wiecej