Auta 3 – jest trailer

Latem przyszłego roku do kin wjedzie trzecia część kultowej serii „Auta”. Co spotka Zygzaka McQueena i jego przyjaciół dowiemy się zapewne niebawem, póki co, zobaczcie pierwszą zajawkę nowego filmu.

Latem przyszłego roku do kin wjedzie trzecia część kultowej serii „Auta”. Co spotka Zygzaka McQueena i jego przyjaciół dowiemy się zapewne niebawem, póki co, zobaczcie pierwszą zajawkę nowego filmu.

Pierwsza część pojawiła się na ekranach kin nieco ponad dekadę temu. Film opowiadał historię zarozumiałego wozu wyścigowego występującego w serii przypominającej autentyczny NASCAR. Zygzak McQueen (w oryginale Lightning McQueen) trafia przypadkiem do nieco zapomnianego miasteczka Chłodnica Górska i spotyka grono autochtonów, którzy zmieniają jego życie. Film odniósł niebywały sukces, bowiem twórcy znaleźli złoty środek, który spowodował, że film był tak samo atrakcyjny dla dzieci jak i ich rodziców. Mamy opowieść o przemianie głównego bohatera, który żył do7521194-3 tej pory odizolowany w wyścigowym świecie, a poznaje prawdziwe, normalne życie z jego problemami i kłopotami. Przy tym jednak zostaje również obdarzony tym co dobre: przyjaźnią, zaufaniem i miłością. Rodzice, zwłaszcza Ci interesujący się motoryzacją, znajdą masę odniesień do historii motoryzacji. Wydarzenia z Chłodnicy Górskiej, która znalazła się na uboczu po wybudowaniu okrążającej ją drogi międzystanowej przypomina słynną Route 66 i dziesiątki, jak nie setki zapomnianych miast i miasteczek, które żyły przez lata z jednej z najdłuższych i najpiękniejszych tras w stanach. Znaczna większość samochodów również przemyca historię: mamy Wójta Hudsona (Hudson Hornet) byłego mistrza wyścigów, Emigranta Luigiego (Fiat 500), czy wreszcie byłą prawniczkę Sally prowadzącą motel w Chłodnicy (Porsche), to tylko kilka z niesamowicie wyrazistych postaci, ale i tak dzięki popularności filmu są powszechnie znani. Niebywałą wartością była gwiazdorska obsada dubbingu, zarówno w wersji oryginalnej, jak i dzięki świetnemu tłumaczeniu w wersji polskiej.

Pięć lat później pojawił się sequel (drugi w historii Pixara, po Toy Story) Auta 2. Tym razem Zygzak wraz z przyjaciółmi rusza na wyścigowe tournée dookoła świata. Przy współudziale swojego przyjaciela Złomka zostaje wplątany w olbrzymią akcję szpiegowską. Film nie cieszył już taką świeżością jak pierwsza część, nie było wzięt7377584-3ej z życia historii w tle. Pojawiła się za to masa nowych postaci, w tym znaczna część wzorowana na prawdziwych samochodach. Mimo nieco chłodniejszego odbioru przez publiczność film mógł się poszczycić frekwencją o jakiej marzy wiele twórców. Kwestią czasu było to kiedy zobaczymy trzecią część. W stanach będzie miała premierę 17 czerwca 2017 roku. Kiedy w Europie? Jeszcze nie wiadomo. Co wydarzy się w trzeciej części już trylogii? Po pierwszej zajawce niewiele można powiedzieć. Na pewno wiemy, że Zygzak dalej się ściga. Widzimy też dość poważnie wyglądający wypadek. Ale czy to koniec, czy początek historii? Czy stało się to przypadkiem, czy ktoś mu pomógł. Poza tym, czy nie przypomina Wam to, historii Wójta Hudsona? Więcej dowiemy się zapewne niebawem, tymczasem spójrzcie na zajawkę.

 

Tagi wpisu
, , ,
Autor artykułu
More from Piotr Skowron

“Kurier” – Władysław Pasikowski opowiada o Janie Nowaku – Jeziorańskim

Ruszyły zdjęcia do filmu „Kurier” – wojennej historii najsłynniejszego emisariusza Armii Krajowej,...
Czytaj wiecej