Członkowie Avengers w nietypowej akcji charytatywnej

Kadr z programu "Jimmy Kimmel Live!", w którym gościły gwiazdy "Avengers: Wojna bez granic"
Kadr z programu "Jimmy Kimmel Live!", w którym gościły gwiazdy "Avengers: Wojna bez granic"
Myliłby się ten, kto twierdzi, że filmowi superbohaterowie nie rozwiązują problemów w prawdziwym życiu. Pomagać można na wiele sposobów, a mając taką rozpoznawalność, jak gwiazdy filmu "Avengers: Wojna bez granic", wystarczy nawet... narysować kilka kresek i zlicytować je na aukcji charytatywnej.

Kolejny kasowy sukces Marvel Cinematic Universe to świetna okazja, by pomóc potrzebującym. Podczas występu w „Jimmy Kimmel Live!” gwiazdy filmu „Avengers: Wojna bez granic” dały się namówić na małe wyzwanie. Każdy z aktorów miał narysować swoją postać, a ich szkice trafiły na aukcję charytatywną. Wśród uczestników mogliśmy zobaczyć niemal wszystkich najważniejszych „Mścicieli” oraz sporo postaci, które do ekipy dołączyły dzięki świetnemu wprowadzeniu w filmach pobocznych, jak „Strażnicy Galaktyki”, „Spider-man: Homecoming” czy „Czarna Pantera”. Nie każda z gwiazd dysponuje ogromnym talentem, choć niektórzy popisali się smykałką do karykatur.

Gwiazdy "Avengers: Wojna bez granic" – Dave Bautista (Drax), Paul Bettany (Vision), Chadwick Boseman (Czarna Pantera), fot. Jimmy Kimmel Live!
Gwiazdy „Avengers: Wojna bez granic” – Dave Bautista (Drax), Paul Bettany (Vision), Chadwick Boseman (Czarna Pantera), fot. Jimmy Kimmel Live!
Gwiazdy "Avengers: Wojna bez granic" – Tom Holland (Spider-Man), Benedict Cumberbatch (Doktor Strange), Sebastian Stan (Zimowy Żołnierz), fot. Jimmy Kimmel Live!
Gwiazdy „Avengers: Wojna bez granic” – Tom Holland (Spider-Man), Benedict Cumberbatch (Doktor Strange), Sebastian Stan (Zimowy Żołnierz), fot. Jimmy Kimmel Live!

Choć obrazki te trudno nazwać sztuką, z pewnością okażą się ciekawą opcją dla kolekcjonerów. Ceny wahają się od 1 do niemal 8 tysięcy dolarów. Nie są to sumy zawrotne, ale przecież nie o bicie rekordów chodzi. Jednym z najwyżej licytowanych rysunków jest oczywiście Iron Man, przy którym Robert Downey Jr. nieco oszukiwał – w komplecie z jego rzeczywistym rysunkiem, który wykonany został podczas programu. Największą furorę robi jednak karykatura Lokiego. Za szkic Toma Hiddlestona trzeba w tym momencie zapłacić najwięcej. Inne z rysunków znajdziecie na stronie www.charitybuzz.com.

Rysunek Iron Mana autorstwa Roberta Downeya Juniora ("Avengers: Wojna bez granic"), fot. Jimmy Kimmel Live!
Rysunek Iron Mana autorstwa Roberta Downeya Juniora („Avengers: Wojna bez granic”), fot. Jimmy Kimmel Live!

Wpływy z aukcji zasilą konto organizacji Starlight Children’s Foundation opiekującej się przewlekle i nieuleczalnie chorymi dziećmi. Dla organizacji, która tylko w Stanach Zjednoczonych działa w ponad siedmiuset placówkach, a ma też swoje przedstawicielstwa w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, łącznie wspierając ponad 60 milionów osób, te kilkadziesiąt tysięcy jest jak kropla w morzu potrzeb, ale… to nie wszystko. Wiadomo, że w tej branży liczy się każdy dolar. Choć kwoty, jakie osiągnęły szkice gwiazd filmu „Avengers: Wojna bez granic”, nie zwalają z nóg, to tylko część akcji. Poza środkami uzyskanymi za pośrednictwem Charitybuzz Disney w ciągu kolejnych pięciu lat powiększy pulę dotacji o… 100 milionów dolarów.

 

Rysunek Lokiego autorstwa Toma Hiddlestona ("Avengers: Wojna bez granic"), fot. Jimmy Kimmel Live!
Rysunek Lokiego autorstwa Toma Hiddlestona („Avengers: Wojna bez granic”), fot. Jimmy Kimmel Live!
Autor artykułu
More from Damian Halik

„Drakula” – ofiara nieudanej transfuzji? [Recenzja]

Zestawiając ze sobą trzy postaci: Drakulę, Stevena Moffata i Marka Gatissa, możemy...
Czytaj wiecej