Członkowie Avengers w nietypowej akcji charytatywnej

Kadr z programu "Jimmy Kimmel Live!", w którym gościły gwiazdy "Avengers: Wojna bez granic"
Kadr z programu "Jimmy Kimmel Live!", w którym gościły gwiazdy "Avengers: Wojna bez granic"
Myliłby się ten, kto twierdzi, że filmowi superbohaterowie nie rozwiązują problemów w prawdziwym życiu. Pomagać można na wiele sposobów, a mając taką rozpoznawalność, jak gwiazdy filmu "Avengers: Wojna bez granic", wystarczy nawet... narysować kilka kresek i zlicytować je na aukcji charytatywnej.

Kolejny kasowy sukces Marvel Cinematic Universe to świetna okazja, by pomóc potrzebującym. Podczas występu w “Jimmy Kimmel Live!” gwiazdy filmu “Avengers: Wojna bez granic” dały się namówić na małe wyzwanie. Każdy z aktorów miał narysować swoją postać, a ich szkice trafiły na aukcję charytatywną. Wśród uczestników mogliśmy zobaczyć niemal wszystkich najważniejszych “Mścicieli” oraz sporo postaci, które do ekipy dołączyły dzięki świetnemu wprowadzeniu w filmach pobocznych, jak “Strażnicy Galaktyki”, “Spider-man: Homecoming” czy “Czarna Pantera”. Nie każda z gwiazd dysponuje ogromnym talentem, choć niektórzy popisali się smykałką do karykatur.

Gwiazdy "Avengers: Wojna bez granic" – Dave Bautista (Drax), Paul Bettany (Vision), Chadwick Boseman (Czarna Pantera), fot. Jimmy Kimmel Live!
Gwiazdy “Avengers: Wojna bez granic” – Dave Bautista (Drax), Paul Bettany (Vision), Chadwick Boseman (Czarna Pantera), fot. Jimmy Kimmel Live!
Gwiazdy "Avengers: Wojna bez granic" – Tom Holland (Spider-Man), Benedict Cumberbatch (Doktor Strange), Sebastian Stan (Zimowy Żołnierz), fot. Jimmy Kimmel Live!
Gwiazdy “Avengers: Wojna bez granic” – Tom Holland (Spider-Man), Benedict Cumberbatch (Doktor Strange), Sebastian Stan (Zimowy Żołnierz), fot. Jimmy Kimmel Live!

Choć obrazki te trudno nazwać sztuką, z pewnością okażą się ciekawą opcją dla kolekcjonerów. Ceny wahają się od 1 do niemal 8 tysięcy dolarów. Nie są to sumy zawrotne, ale przecież nie o bicie rekordów chodzi. Jednym z najwyżej licytowanych rysunków jest oczywiście Iron Man, przy którym Robert Downey Jr. nieco oszukiwał – w komplecie z jego rzeczywistym rysunkiem, który wykonany został podczas programu. Największą furorę robi jednak karykatura Lokiego. Za szkic Toma Hiddlestona trzeba w tym momencie zapłacić najwięcej. Inne z rysunków znajdziecie na stronie www.charitybuzz.com.

Rysunek Iron Mana autorstwa Roberta Downeya Juniora ("Avengers: Wojna bez granic"), fot. Jimmy Kimmel Live!
Rysunek Iron Mana autorstwa Roberta Downeya Juniora (“Avengers: Wojna bez granic”), fot. Jimmy Kimmel Live!

Wpływy z aukcji zasilą konto organizacji Starlight Children’s Foundation opiekującej się przewlekle i nieuleczalnie chorymi dziećmi. Dla organizacji, która tylko w Stanach Zjednoczonych działa w ponad siedmiuset placówkach, a ma też swoje przedstawicielstwa w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, łącznie wspierając ponad 60 milionów osób, te kilkadziesiąt tysięcy jest jak kropla w morzu potrzeb, ale… to nie wszystko. Wiadomo, że w tej branży liczy się każdy dolar. Choć kwoty, jakie osiągnęły szkice gwiazd filmu “Avengers: Wojna bez granic”, nie zwalają z nóg, to tylko część akcji. Poza środkami uzyskanymi za pośrednictwem Charitybuzz Disney w ciągu kolejnych pięciu lat powiększy pulę dotacji o… 100 milionów dolarów.

 

Rysunek Lokiego autorstwa Toma Hiddlestona ("Avengers: Wojna bez granic"), fot. Jimmy Kimmel Live!
Rysunek Lokiego autorstwa Toma Hiddlestona (“Avengers: Wojna bez granic”), fot. Jimmy Kimmel Live!
Autor artykułu
More from Damian Halik

Algorytm Endel podpisał kontrakt z… wytwórnią muzyczną

Trudno nie rzucać banałami pokroju "przyszłość jest teraz", gdy niemiecka firma Endel...
Czytaj wiecej