“Bears vs Babies”, czyli gra za dwa miliony dolarów

"Bears vs Babies", fot. Elan Lee & Matthew Inman
Gry planszowe i karciane przeżywają w ostatnim okresie swój renesans. A to okazja dla kreatywnych osób, by sporo zarobić. Przekonali się o tym Elan Lee i Matthew Inman – twórcy "Bears vs Babies".

Jeśli w czymś jesteś dobry, zapewne – prędzej czy później – uda ci się osiągnąć sukces. W końcu w biznesie najważniejszy jest pomysł! A doskonałym przykładem jest “Bears vs Babies” – prosta gra karciana, KTÓRA twórcom przyniosła miliony. Znowu.

Nie samymi grami komputerowymi człowiek żyje. Oczywiście są one najpopularniejszą z tego typu rozrywek, ale myliłby się ten, kto twierdzi, że ich popularność “zabiła” tradycyjne gry. Planszówki i karcianki przeżywają w ostatnim okresie renesans. Co więcej, można na nich sporo zarobić – o czym przekonali się Elan Lee i Matthew Inman – twórcy “Bears vs Babies”.

Grafiki koncepcyjne "Bears vs Babies", fot. Elan Lee & Matthew Inman
Grafiki koncepcyjne “Bears vs Babies”, fot. Elan Lee & Matthew Inman

Lee to twórca gier, były pracownik Microsoftu. Inman z kolei, to autor internetowych komiksów spod szyldu The Oatmeal. Wydał także siedem humorystycznych książek, powiązanych ze wspomnianymi komiksami. Łączy ich pasja i specyficzne poczucie humoru, które już raz – w zeszłym roku – zaowocowały olbrzymim sukcesem.

Panowie połączyli wówczas swoje siły, tworząc grę “Exploding Kittens”, którą postanowili wypuścić na rynek za pośrednictwem Kickstartera. Poprosili o 10’000 $, ale odzew internetowej społeczności przerósł najśmielsze oczekiwania. W akcję zaangażowało się niemal dwieście dwadzieścia tysięcy osób, przelewają na konto Lee i Inmana prawie 8,8 miliona dolarów! Jednak jako pasjonaci, panowie nie osiedli na laurach. Stworzyli kolejną grę, której popularność może pobić nawet poprzedni sukces.

“Bears vs Babies” to gra strategiczno-humorystyczna, jeśli można tak rzec. Humor nie jest może najwyższych lotów, ale nie oszukujmy się – właśnie takei żarty, bawią najmocniej. Niektórzy zapewne poczują się urażeni – ale to raczej nie problem pomysłodawców. Oni robią swoje.

Kampania crowdfundingowa, podobnie jak przy poprzedniej grze, została zorganizowana za pośrednictwem Kickstartera. Lee i Inman ponownie poprosili o 10’000 $, jednak po tygodniu udało im się zebrać już niemal dwa miliony. Do końca akcji pozostało jeszcze dwadzieścia dni, co oznacza, że “Bears vs Babies” ma realną szansę, by pobić “Exploding Kittens”.

 "Bears vs Babies" - NSFW Pack, fot. Elan Lee & Matthew Inman
“Bears vs Babies” – NSFW Pack, fot. Elan Lee & Matthew Inman

Projekt można wspierać poprzez datek w wysokości 25 lub 35 dolarów. W zamian za pierwszy, otrzymamy podstawową wersję gry, na co zdecydowało się dotąd trzy i pół tysiąca osób. Wyższą cenę należy zapłacić za grę ze specjalnym dodatkiem “NSFW Pack”, dodającym jeszcze dziwniejsze karty. Na to zdecydowało się ponad czterdzieści dwa tysiące osób. Premiera “Bears vs Babies” przewidziana jest na czerwiec 2017 roku.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Podróże w małomiasteczkowym klimacie [TOP5]

Z roku na rok rośnie liczba osób decydujących się na zagraniczne podróże,...
Czytaj wiecej