Kosmetyczka jak kierowca Ubera? Poznajcie BeautyClick

fot. BeautyClick
fot. BeautyClick
Branża beauty prężnie się w Polsce rozwija, ale czy jesteśmy gotowi, by korzystać z jej usług na zasadach premium? Agata Krysiak – twórczyni aplikacji BeautyClick – jest przekonana, że tak! Dzięki wynikającemu z potrzeby oraz zachodnich doświadczeń projektowi Polska chce zrewolucjonizować dostępność do szerokiego wachlarza specjalistów, poczynając od makijażystów, poprzez fryzjerów i kosmetyczki, a na masażystach, trenerach personalnych oraz stylistach kończąc.

Swój pomysł Agata Krysiak przywiozła z Zachodu i zainteresowała nim dwie koleżanki. Polka na co dzień mieszka w Londynie, prowadzi jednak biznes w Warszawie, przez co często jest w rozjazdach. Jej firma zajmuje się dystrybucją produktów luksusowych marek modowych. Wiążące się z tym podróże i zabieganie zdecydowanie utrudniają dostęp do usług specjalistów z branży beauty. Pomyślcie sobie: jest wczesny ranek, właśnie wysiedliście z samolotu, a za dwie i pół godziny czeka was ważne spotkanie. Jasne, możecie ogarnąć się we własnym zakresie, co większość osób po prostu robi. Na wizytę u fryzjera, makijażystki czy kosmetyczki raczej nie ma szans. Tego typu zabiegi trzeba najczęściej rezerwować z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem, zresztą salony nie otwierają się o świcie. Dzięki BeautyClick macie jednak szansę, że akurat w waszej okolicy znajdzie się wolny strzelec, który was uczesze czy umaluje.

Jak to działa?, fot. BeautyClick
Jak to działa?, fot. BeautyClick

Najzwięźlejszą i jednocześnie najbardziej treściwą informacją na temat firmy jest opis widniejący na jej stronie:

BeautyClick to pierwsza w Polsce platforma zrzeszająca tylko doświadczonych ekspertów beauty: wizażystów make-up, stylistów włosów, ekspertów manicure & pedicure, masażystów oraz trenerów personalnych, którzy świadczą usługi z dojazdem do klienta. Powstaliśmy w 2018 roku i nasze usługi są na razie dostępne tylko w Warszawie, ale cały czas się rozwijamy.

Oczywiście można było się spodziewać, że testowe uruchomienie działalności skupi się na stolicy. Jej mieszkańcy zdecydowanie najlepiej wpisują się w grupę docelową “zapracowanych ludzi sukcesu”. Zaskakiwać może natomiast duża różnorodność oferty. Jej głównym targetem są rzecz jasna kobiety, ale i mężczyźni (a także dzieci!) znajdą tam coś dla siebie. Brzmi to luksusowo, tym bardziej, że mowa o “doświadczonych ekspertach”. Agata Krysiak, jedna z autorek BeautyClick, nie ukrywa, że pomysł należy do usług premium. Przekonuje jednak, że polski rynek dojrzał już do tego, a ceny pozostaną przystępne.

Zachodnie inspiracje

Zabiegi dostępne w BeautyClick, fot. BeautyClick
Zabiegi dostępne w BeautyClick, fot. BeautyClick

Nie trudno zauważyć tu model bazujący na rozpropagowanym przede wszystkim dzięki Uberowi systemie. Na stronie BeautyClick można zarejestrować się zarówno jako klient, jak i specjalista. Nie wiadomo do końca, jak wygląda weryfikacja kont tych drugich. Stawiając jednak na jakość, firma – przynajmniej na początku – z pewnością dołoży wszelkich starań podczas selekcji. Z informacji na stronie wynika, że w tym momencie na terenie samej Warszawy działa już osiemdziesiąt osób. W przeciwieństwie do utrapienia taksówkarzy trudno mówić tu o konkurencji cenowej. Usługi w ramach BeautyClick są średnio o jakieś 30-40 złotych droższe. W cenie zawarty jest jednak koszt dojazdu, a sytuacyjny charakter działalności także zdaje się tę różnicę usprawiedliwiać.

Nie wiadomo, kiedy ewentualnie możemy liczyć na ekspansję BeautyClick na terenie Polski. Jak na razie założycielki – Agata Krysiak, Rozalia Urbanek i Ewa Zielińska – finansują projekt wyłącznie z własnych środków. Między innymi dlatego sprawdzają go w mniejszej skali. Jeśli się sprawdzi, zapewne pomyślą o zewnętrznym inwestorze, który mógłby wspomóc rozrost firmy na polskim rynku. Przykład BeautyClick przede wszystkim powinien jednak działać motywująco! To świetna reakcja na potrzebę, nawet mimo tego, że może nie jest szczytem innowacyjności. Więcej informacji na temat usług znajdziecie na stronie internetowej firmy. Aplikację, za której pośrednictwem można korzystać z BeautyClick, znajdziecie w sklepach Google Play i App Store.

Autor artykułu
More from Damian Halik

YouTube miał ratować internet, ale kto uratuje YouTube’a?

Niemal każdy użytkownik internetu drży na dźwięk słów "ACTA2". Unijna dyrektywa ws....
Czytaj wiecej