„Beyond the motor” – przed nami 45-te Tokyo Motor Show

Tegoroczne Tokyo Motor Show nie będzie tylko sceną dla najnowszych modeli czy aut koncepcyjnych...

„Jak zmienia się motoryzacja, jak ewoluuje? Z pewnością nie ma jednej, prostej odpowiedzi. W niedalekiej przyszłości samochody mogą stać zupełnie różne od tych, które znamy dzisiaj – pozwalają nam się przemieszczać, ale i poruszają nasze zmysły, dając ciągle nowe, ekscytujące możliwości. W przyszłości pojazdy nie tylko pozwolą nam i przedmiotom na ruch, ale pchną społeczeństwa naprzód, pokonując ograniczenia i tym samym oferując większe możliwości. Tokyo Motor Show nie będzie tylko sceną dla najnowszych modeli czy aut koncepcyjnych, ale miejscem w którym spotka się najnowocześniejsza wiedza, oferując nowe możliwości dla innowacji i biznesu w sektorze motoryzacyjnym. Czas wrzucić wyższy bieg i wyruszyć w bezgraniczną podróż, która ponownie zdefiniuje samo znaczenie słowa samochód”.

Tak czytamy w oświadczeniu organizatora targów, które rozpoczną się 25 października i potrwają do 5 listopada. Na targach nie mogło zabraknąć Lexusa. Co zobaczymy w pawilonie marki? Są już potwierdzone informacje, ale i kilka ciekawych plotek…

Z pewnością zobaczymy wszystkie 11 modeli, jakie są obecnie produkowane – z flagowym sedanem LS czy luksusowym coupe LC na czele. Ale to nie wszystko, dołączy do nich nowy samochód koncepcyjny. Jaki? Tego dowiemy się na wystawie i z oficjalnych komunikatów prasowych, uwolnionych 25 października. A co mówią plotki? Między innymi to, że LS F dostanie potężny, 4.0 litrowy silnik V8 z turbodoładowaniem. Nie ma dymu bez ognia, dyskusja trwa od miesięcy, a i ostatnie zachowania marki na wielkich wystawach motoryzacyjnych, mogą świadczyć o pewnym wzorcu:

  • 2011 i debiut na Tokyo Motor Show supersamochodu Lexusa LFA
  • debiut RC w 2013 roku
  • LF-FC flagowy koncept w 2015 roku

Zestawiając to z debiutami w Detroit, które to targi mają miejsce zaledwie dwa miesiące po Tokio, na przestrzeni ostatnich pięciu lat: LF-FC, sedan IS, RC F, GS F, modele LC i LS. Idąc dalej Detroit to scena dla wersji F (z wyjątkiem LFA). Oczywiście pewien wzór może zostać zaniechany, ale w każdej plotce jest odrobina prawdy…

Plotki wokół LS F – za Lexus Enthusiast

Konferencja prasowa Lexusa jest zaplanowana na 25 października, godz. 10:15 czasu lokalnego (3:15 CET). 45. targi Tokyo Motor Show odbędą się w centrum Tokyo Big Sight. Dniami prasowymi będą 25 i 26 października, 26-ty będzie dniem dla posiadaczy zaproszeń specjalnych, 27-my to dzień prezentacji, zaś 28 października – 5 listopada to dni dla publiczności.

Źródło: lexusenthusiast.com, www.tokyo-motorshow.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Pączki cenne jak złoto

Ile jesteś w stanie zapłacić za pączka? 10 zł, 50 zł? A...
Czytaj wiecej