Big Bend – jak tu „nagiąć” architekturę?

Ma być wyższy od Burj Khalifa w Dubaju, a winda ma działać jak rollercoster. Ma łamać wszelkie dotychczas znane kanony i formy architektoniczne. Mowa o Big Bend - wieżowcu, który prawdopodobnie stanie na nowojorskim Manhattanie.

Ma być wyższy od Burj Khalifa w Dubaju, a winda ma działać jak rollercoster. Ma łamać wszelkie dotychczas znane kanony i formy architektoniczne. Mowa o Big Bend – wieżowcu, który prawdopodobnie stanie na nowojorskim Manhattanie.

Skyline prestiżowej dzielnicy Nowego Jorku może wzbogacić się o kolejny wieżowiec. Ale nie będzie on swoim wyglądam choćby w części korespondować z już stojącymi budynkami. Powód jest prosty – przestrzeni na Manhattanie coraz mniej, więc należało znaleźć kreatywny sposób, aby z problemem sobie poradzić. Zaprojektowany Big Bend ma mieć kształt litery U i będzie najwyższy na świecie. Autorem jest Oiio Studio, które na swojej stronie internetowej tłumaczy, że aby nie naginać prawa zagospodarowania przestrzennego miasta, należy nagiąć architekturę. Poza tym powstają już windy które pracują nie tylko góra-dół, ale i w poprzek.

Jak na razie projekt jest w fazie pomysłu, aczkolwiek przedstawiono już szczegółowe plany. Architekci rozesłali je do inwestorów na całym świecie. Zainteresowanych z pewnością nie zabraknie. Pozostaje więc tylko być cierpliwym.

https://www.youtube.com/watch?v=cFzpcErj1bA

Źródło: http://www.oiiostudio.com/#/thebigbend/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Magiczne bonsai

Żuraw, symbol pomyślności i pokoju to najczęściej składany model origami w Japonii....
Czytaj wiecej