Biodegradowalne naczynia polskiej marki Biotrem

Biodegradowalne naczynia firmy Biotrem; źródło: https://www.facebook.com/Biotrem/
Biotrem to polska firma produkująca w pełni biodegradowalne jednorazowe naczynia i sztućce wykonane z otrąb pszennych. Marka odnosi coraz większe sukcesy na rynkach międzynarodowych - niedawno zadebiutowała na targach Green Living Show w Kanadzie, gdzie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

W ostatnim czasie dyskusja publiczna na temat ekologii i sposobów na poprawę stanu naszego środowiska jest niezwykle gorąca. Zmiany zaczynają być coraz bardziej widoczne także za sprawą przepisów prawnych – przypomnijmy, że niedawno Unia Europejska zatwierdziła przepis o zakazie sprzedaży plastikowych produktów jednorazowego użytku. Od 2021 roku niemożliwe więc będzie sprzedawanie takich produktów, jak plastikowe sztućce, naczynia, słomki do napojów czy patyczki do uszu.

Biodegradowalne naczynia firmy Biotrem; źródło: https://www.facebook.com/Biotrem/

Zmiana przepisów z pewnością będzie pewnego rodzaju rewolucją dla dotychczasowego rynku. Stanowi to jednak szansę na rozwój innowacyjnych rozwiązań i powstanie nowych technologii – plastik trzeba będzie bowiem zastąpić czymś innym. Zainteresowani tematem na pewno wiedzą i znają firmy i rozwiązania, które już teraz wychodzą do swoich klientów z produktami ekologicznymi. Jedną z takich firm jest Biotrem.

Biotrem to polska firma, która produkuje w pełni biodegradowalne naczynia i sztućce. Wykonane są one z otrębów pszennych, dzięki czemu ich pełny rozkład wynosi tylko 30 dni.

W porównaniu z plastikowym talerzykiem, który może rozkładać się kilkaset lat, to prawdziwy przeskok. Sprasowane otręby pszenne, które są głównym składnikiem naczyń Biotrem, to jednocześnie produkt uboczny powstający w trakcie procesu mielenia zbóż. Co jeszcze ciekawsze, z jednej tony takich otrąb firma może wyprodukować aż 10 tysięcy sztuk naczyń!

źródło: https://www.facebook.com/Biotrem/

W ofercie firmy znajdziemy między innymi różnej wielkości talerze i miseczki oraz sztućce. Niedawno wprowadzono także kubeczki. Jak deklaruje Biotrem, ich naczynia przystosowane są zarówno do dań zimnych, jak i gorących. Co więcej, można je również wykorzystywać w piekarniku czy mikrofalówce. A że wykonane są w całości jedynie z otrąb pszennych i wody, może je również śmiało zjeść.

Biodegradowalne naczynia Biotrem cieszą się już dużym powodzeniem na zagranicznych rynkach.

Produkty dostępne są w wielu krajach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Firma odniosła kolejny sukces podczas swojego niedawnego debiutu w Kanadzie. Ze swoimi produktami wystąpiła bowiem na targach Green Living Show w Toronto, gdzie zrobiła bardzo duże wrażenie na uczestnikach. Oby tak dalej!


Autor artykułu
More from Redakcja

Tory testowe Toyoty

Prototyp każdego modelu Toyoty pokonuje co najmniej milion mil, nim trafi na...
Czytaj wiecej