Biodegradowalne naczynia polskiej marki Biotrem

Biodegradowalne naczynia firmy Biotrem; źródło: https://www.facebook.com/Biotrem/
Biotrem to polska firma produkująca w pełni biodegradowalne jednorazowe naczynia i sztućce wykonane z otrąb pszennych. Marka odnosi coraz większe sukcesy na rynkach międzynarodowych - niedawno zadebiutowała na targach Green Living Show w Kanadzie, gdzie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

W ostatnim czasie dyskusja publiczna na temat ekologii i sposobów na poprawę stanu naszego środowiska jest niezwykle gorąca. Zmiany zaczynają być coraz bardziej widoczne także za sprawą przepisów prawnych – przypomnijmy, że niedawno Unia Europejska zatwierdziła przepis o zakazie sprzedaży plastikowych produktów jednorazowego użytku. Od 2021 roku niemożliwe więc będzie sprzedawanie takich produktów, jak plastikowe sztućce, naczynia, słomki do napojów czy patyczki do uszu.

Biodegradowalne naczynia firmy Biotrem; źródło: https://www.facebook.com/Biotrem/

Zmiana przepisów z pewnością będzie pewnego rodzaju rewolucją dla dotychczasowego rynku. Stanowi to jednak szansę na rozwój innowacyjnych rozwiązań i powstanie nowych technologii – plastik trzeba będzie bowiem zastąpić czymś innym. Zainteresowani tematem na pewno wiedzą i znają firmy i rozwiązania, które już teraz wychodzą do swoich klientów z produktami ekologicznymi. Jedną z takich firm jest Biotrem.

Biotrem to polska firma, która produkuje w pełni biodegradowalne naczynia i sztućce. Wykonane są one z otrębów pszennych, dzięki czemu ich pełny rozkład wynosi tylko 30 dni.

W porównaniu z plastikowym talerzykiem, który może rozkładać się kilkaset lat, to prawdziwy przeskok. Sprasowane otręby pszenne, które są głównym składnikiem naczyń Biotrem, to jednocześnie produkt uboczny powstający w trakcie procesu mielenia zbóż. Co jeszcze ciekawsze, z jednej tony takich otrąb firma może wyprodukować aż 10 tysięcy sztuk naczyń!

źródło: https://www.facebook.com/Biotrem/

W ofercie firmy znajdziemy między innymi różnej wielkości talerze i miseczki oraz sztućce. Niedawno wprowadzono także kubeczki. Jak deklaruje Biotrem, ich naczynia przystosowane są zarówno do dań zimnych, jak i gorących. Co więcej, można je również wykorzystywać w piekarniku czy mikrofalówce. A że wykonane są w całości jedynie z otrąb pszennych i wody, może je również śmiało zjeść.

Biodegradowalne naczynia Biotrem cieszą się już dużym powodzeniem na zagranicznych rynkach.

Produkty dostępne są w wielu krajach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Firma odniosła kolejny sukces podczas swojego niedawnego debiutu w Kanadzie. Ze swoimi produktami wystąpiła bowiem na targach Green Living Show w Toronto, gdzie zrobiła bardzo duże wrażenie na uczestnikach. Oby tak dalej!

https://www.youtube.com/watch?v=UALS4dImJS8


Autor artykułu
More from Redakcja

Toyota TJ Cruiser może zadebiutować jeszcze w tym roku

TJ Cruiser, pomysłowy minivan i SUV w jednym, zaprojektowany z myślą o...
Czytaj wiecej