Buisness

- napisał/a: Łukasz Krajnik
Dwudziestego dziewiątego listopada 2023 roku zmarł Henry Kissinger - amerykański polityk, który przez wiele istotnych lat pełnił funkcję jednego z głównych architektów bezkompromisowo brutalnego i zwyrodniałego kolonialistycznego mechanizmu budującego międzynarodową hegemonię Stanów Zjednoczonych.

- napisał/a: Łukasz Krajnik
Samotność. Alienacja. Egzystencja w pojedynkę. Wszystkie odcienie bytowania w wersji solo od dawna stymulują kolejne teksty kultury. To motyw, który nieustannie powraca w najważniejszych inspiracjach twórców.

- napisał/a: Łukasz Krajnik
Współczesna popkultura jest popkulturą w dużej mierze zwierzęcą bądź co najmniej mocno zainspirowaną animalizmem. Niezliczona ilość dzieł sztuki czerpie pełnymi garściami z zaobserwowanych przez ludzkość doświadczeń rozmaitych ssaków, gadów, płazów czy insektów. Wydaje się, że królestwo natury jest czymś w rodzaju semiotycznej studni bez dna - miejscem o niewyczerpalnym kreatywnym potencjale.

- napisał/a: Kamil Jabłczyński
Dariusz Szpakowski podczas ostatniego finału mundialu w Katarze pożegnał się z widzami. Choć było przez chwilę wzruszająco, to powiedział "do zobaczenia", a nie "żegnaj". Co to tak naprawdę oznacza i czy jeszcze usłyszymy legendę telewizji komentującą mecze?

- napisał/a: Łukasz Krajnik
Marsz Niepodległości, choć realnie wpływa na polskie życie społeczno-polityczne, jest przede wszystkim napędzany podskórną (i niebezpieczną) ideologiczną ironią.

- napisał/a: Mateusz Pietraszko
To niezwykła rozmowa... o roli kabaretów i stand-upu w dzisiejszych czasach, porannym wstawaniu przed wschodem słońca, przemijaniu i nieprzegadanych sprawach, o przesuwaniu granic swoich możliwości i pomaganiu bliźniemu!

- napisał/a: Mateusz Pietraszko
Katarscy szejkowie, inwestując w kluby piłkarskie, udowadniają, że w obecnych czasach można grać w "Football Managera" w realnym świecie. Tymczasem Marek Zmysłowski udowadnia, że "SimCity" to nie tylko gra z czasów dzieciństwa, ale jego najnowszy projekt oraz spełnienie marzeń – i to w dodatku z widokiem na Ocean Atlantycki!

- napisał/a: Damian Halik
Z myślą o miłośnikach wspinaczki (w tym o sobie) Yvon Chouinard w latach siedemdziesiątych założył firmę Patagonia, w 2017 roku trafił natomiast na listę najbogatszych ludzi świata magazynu "Forbes", co uznał za swoją życiową porażkę – podjął jednak bezprecedensowe kroki, by raz jeszcze dać sobie szansę na realizację życiowej misji.