Björk udostępniła klimatyczny klip do utworu “Notget”

Björk - "Notget", fot. Warren Du Preez & Nick Thornton Jones
Björk - "Notget", fot. Warren Du Preez & Nick Thornton Jones
Björk powraca i ma dla swoich fanów kolejną wycieczkę do świata wirtualnego. Islandzka artystka zaprezentowała nowy teledysk do utworu "Notget".

Björk powraca i ma dla swoich fanów kolejną wycieczkę do świata wirtualnego. Islandzka artystka zaprezentowała nowy teledysk do utworu “Notget”.

Lata lecą, a Björk wciąż trzyma poziom. W styczniu 2015 roku islandzka prowokatorka wydała swój dziewiąty album studyjny – “Vulnicura” – opowiadający historię przenikających się: natury, człowieczeństwa i nowych technologii. Niewiele czasu musiało upłynąć, by Björk ruszyła dalej.

Niedługo po premierze “Vulnicury” artystka pozostała na skraju świata realnego i wirtualnej rzeczywistości, rozpoczynając serię interaktywnych wystaw Björk Digital. Pierwsza z nich odbyła się 4 czerwca 2016 roku w Sydney, podczas Carriageworks Festival.

Jednym z głównych elementów wirtualnej wystawy są obrazujące utwory artystki teledyski, wykonane w technologii VR. “Notget” był pierwszym, jaki fani Islandki mogli zobaczyć, a teraz, po kilku miesiącach, upubliczniono jego nową wersję.

Za reżyserię nowego klipu odpowiada duet Warren Du Preez & Nick Thornton Jones. Björk wciela się w nim w swego rodzaju “awatar”, jednak efekt byłby znacznie lepszy, gdyby dane nam było zobaczyć teledysk przy użyciu gogli VR. Niestety wersja, którą otrzymaliśmy za pośrednictwem serwisu YouTube nie daje takiej możliwości.

Islandzkiej artystce nie można odmówić chęci przekraczania pewnych granic i wyznaczania nowych szlaków, jednak w przypadku “Notget” widać, że zdecydowanie można było wykonać to lepiej. Grafika jest dość niedbała, przywodząc na myśl gry komputerowe sprzed dziesięciu, może nawet piętnastu lat.

“Notget VR” na pewno nie jest też ostatnim z klipów Islandki, jakie zobaczymy w najbliższym czasie. W sieci pojawiły się już teasery kolejnego, dotyczącego utworu “Family”, który także pochodzi z wydanej dwa lata temu “Vulnicury”.

 

Źródło: Björk Youtube / Warren Du Preez & Nick Thornton Jones

Autor artykułu
More from Damian Halik

“Problem trzech ciał” największym projektem Netflixa?

"Altered Carbon" przepadło – mimo że seria zapowiadała się świetnie, tytuł skasowano...
Czytaj wiecej