Klasyczne kreskówki dostępne w serwisie Boomerang Go

Boomerang, fot. Time Warner Inc.
Boomerang, fot. Time Warner Inc.
Stare Cartoon Network już nie wróci, ale spółka Time Warner w inny sposób postanowiła odpowiedzieć na błagania fanów klasycznych kreskówek. W tym celu uruchomiony zostanie serwis streamingowy Boomerang Go.

Stare Cartoon Network już nie wróci, ale spółka Time Warner w inny sposób postanowiła odpowiedzieć na błagania fanów klasycznych kreskówek. W tym celu uruchomiony zostanie serwis streamingowy Boomerang Go.

Trochę to trwało, ale Time Warner w końcu przychyliło się do próśb pokolenia współczesnych trzydziestolatków. Uruchomienie serwisu Boomerang Go ma „zwrócić” im wszystko to, co przeminęło wraz z odświeżeniem formatu stacji Cartoon Network.

Uruchomionym w 1992 roku Cartoon Network przez niemal dekadę zarządzała Betty Cohen – twórczyni kanału. W roku 2001, na skutek sporu z zarządem koncernu, musiała jednak ustąpić ze stanowiska. Niedługo przed jej odejściem z CN wyodrębniono bliźniaczą stację, Boomerang, wcześniej stanowiącą jeden z bloków programowych.

Przez kolejne trzy lata następca Cohen – Jim Samples – stopniowo modernizował Cartoon Network, które w roku 2004 (przynajmniej w mniemaniu widzów pierwotnej wersji) zupełnie zatraciło swoją tożsamość. Co prawda stacja Boomerang przejęła emisję części klasycznych kreskówek, ale coś wtedy umarło.

Trzynaście lat od tego przełomowego momentu, Time Warner postanowiło się zreflektować, powołując do życia projekt zgodny z obecnymi trendami. Niebawem uruchomiony zostanie serwis streamingowy o nazwie Boomerang Go, zawierający wszystkie kultowe produkcje studia Hanna-Barbera, Looney Tunes ale też animacje Warner Bros. i Metro-Goldwyn-Mayer. W sumie ponad pięć tysięcy tytułów!

Ciężko powiedzieć, czy Boomerang Go rzeczywiście będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie, czy też trwające przeszło dekadę marudzenie „zwróćcie nam Cartoon Network” było jedynie zjawiskiem rozdmuchanym przez internet.

Platforma ma zadebiutować wiosną. Początkowo będzie dostępna za pośrednictwem strony internetowej oraz mobilnych aplikacji dla Androida i iOS-u. Z czasem Time Warner ma zamiar nawiązać także współpracę z innym dystrybutorami.

Według zapowiedzi, miesięczny dostęp do serwisu ma kosztować pięć dolarów, jednak aż 1/3 ceny można zaoszczędzić, wykupując roczną subskrypcję za 40$. Stawki nie wydają się zbyt wygórowane – przynajmniej jak na rynek amerykański – ale czy poza nim Boomerang Go znajdzie odbiorców, którzy zechcą zapłacić równowartość stu sześćdziesięciu złotych za możliwość oglądania starych kreskówek?

Źródło: Time Warner Inc.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Tom Kerridge i Mark Emms otwierają ciekawą restaurację

Co może wyjść z połączenia sił specjalisty do spraw kreowania marek i...
Czytaj wiecej