Inteligentny wózek dziecięcy Boscha zadba o twoje zdrowie

bosch estroller system
Spacery z dzieckiem w wózku są bez wątpienia pożyteczne dla wszystkich uczestników. Ruch i świeże powietrze na pewno nam nie zaszkodzą. Nie każdy rodzaj wysiłku jest jednak pożyteczny, a Bosch eStroller System wyeliminuje ten niepotrzebny.

Panuje rosnąca – i całkiem pożyteczna – moda na tworzenie coraz to bardziej wymyślnych pojazdów elektrycznych. Na ulicach dużych polskich miast elektryczne rowery, jeździki i hulajnogi są już widokiem powszednim. Nikt jednak nie powiedział, że na tym koniec. Przecież elektroniczne silniczki można wpakować w znacznie większą liczbę pojazdów. W tym w te, z których korzystają nasze bobasy.

Bosch zaprezentował właśnie wzorcowy wózek eStroller System, który… nie pojawi się w sprzedaży. To zestaw modułów mechanicznych i elektronicznych, z którego będą mogli korzystać producenci tychże wózków. Składa się on z dwóch silników elektrycznych i zestawu czujników, dzięki którym pchanie wózka nawet w trudnym terenie nie będzie dla nas żadnym wysiłkiem. A przy okazji wózek nam gdzieś się nie stoczy, jak na chwilę poświęcimy uwagę czemuś innemu.

Bosch eStroller System to wózek dziecięcy dla nowoczesnego rodzica.

bosch estroller system

Wózek może samodzielnie przejechać z dzieckiem na pokładzie do 13 kilometrów. Zasilany jest przez 18-woltowy standardowy akumulator Boscha, więc teoretycznie podczas wyprawy można go wymienić na nowy, ale… wątpię, by którykolwiek z rodziców chciał nosić ze sobą takie obciążenie. Ogniwo ładować można za pomocą złącza USB.

Pojazd wyposażony jest również w łączność bezprzewodową Bluetooth. Dzięki niej będziemy mogli ustawić alarm w sparowanym z wózkiem telefonie, gdy ten znajdzie się poza naszym zasięgiem. Aplikacja może też monitorować poziom naładowania akumulatora.

bosch estroller system

Sam wózek będzie się starał wspierać nas przy spacerze, pomagając nam w pchaniu pojazdu w trudniejszym terenie – na przykład pod górkę. Dalej jednak będziemy go pchali ręcznie, jego silniczki mają tylko nie narażać nas na przesadny, zbędny wysiłek. Wózek działa też oczywiście jak rozładuje się jego akumulator, jednak wtedy jego pchanie będzie wymagać nieco więcej wysiłku niż zwykle.

Pierwsze wózki z Bosch eStroller System mają pojawić się w sprzedaży w przyszłym roku. Wsród partnerów Boscha znajduje się znana, szwedzka firma Emmaljunga.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Komputer za 320 złotych, który poradzi sobie z filmami 4K

Ten gadżet przeznaczony jest dla tych, którzy lubią sobie podłubać w oprogramowaniu...
Czytaj wiecej