NiftyX – ładowarka i powerbank ukryte w bransoletce

W dobie smartfonów, ładowarki stały się nieodzownym elementem codziennego ekwipunku. W końcu nie chcielibyśmy, by telefon padł nam w najmniej oczekiwanym momencie... A zaradzić temu mają gadżeciarskie bransoletki od NiftyX.

W dobie smartfonów, ładowarki stały się nieodzownym elementem codziennego ekwipunku. W końcu nie chcielibyśmy, by telefon padł nam w najmniej oczekiwanym momencie… A zaradzić temu mają gadżeciarskie bransoletki od NiftyX.

Pomysł jest ciekawy, choć to oczywiście kwestia gustu. Jeśli ktoś lubi nosić ozdoby na swoich nadgarstkach, dodatkowa funkcjonalność bransoletek NiftyX może mu się spodobać. I wydaje mi się, że to w tym kierunku będzie kształtować się popyt na ten gadżet. Nie spodziewam się raczej reakcji odwrotnej, w stylu: “o, potrzebuję kabla do ładowarki. Może zainwestuję w bransoletkę NiftyX?”.

Na starcie warto zauważyć, że omawiany gadżet właśnie przeżywa swoją drugą, a właściwie nawet trzecią “młodość”. Pierwsza kampania pojawiła się jakiś rok temu, w portalu Indiegogo. Zespół potrzebował 10’000 dolarów, a udało im się zebrać ponad pięć razy więcej. Kilka miesięcy później kampanię powielono na Kickstarterze, gdzie zebrano zaledwie 5’200 $. Nie minęło jednak pół roku, a bransoletki NiftyX wróciły na Indiegogo i… już teraz zebrały ponad sto tysięcy dolarów – a do zakończenia kampanii zostało ponad dwa tygodnie!

Bransoletki NiftyX w wersji NAB (po lewej) oraz NLB (po prawej), fot. producenta
Bransoletki NiftyX w wersji NAB (po lewej) oraz NLB (po prawej), fot. producenta

W ofercie są dwa modele: NiftyX Awesome Bracelet (NAB) oraz NiftyX LifeSaving Bracelet (NLB). Pierwsza z nich to kabel (złącze USB bądź Lightning), który dość sprawnie ukryto pod postacią skórzanej bransoletki. Druga zawiera dodatkowo powerbank, który w nagłych przypadkach może uratować życie (tak przynajmniej sugeruje nazwa). Wizualnie zdecydowanie wygrywa NAB, ponieważ powerbank jakoś nie współgra ze skórzaną bransoletką. Ani z niczym innym.

A skoro już o nim mowa, to słowo “powerbank” jest tu pewnym nadużyciem… Magazynuje on zaledwie 210 mAh, co według twórców wystarczy na jakieś 40-50 minut korzystania z telefonu. Podobno ludzie z NiftyX pracują nad zwiększeniem jego pojemności, jednak pisali o tym już podczas pierwszej kampanii, a efektów brak. Co gorsza, wycofano inne rodzaje wykończenia bransoletek, pozostawiając tylko jeden rodzaj splotu, do wyboru w jednym z trzech kolorów.

Jeśli jednak nadal jesteście zainteresowani NAB bądź NLB, obecna kampania w Indiegogo potrwa jeszcze 16 dni. Ceny zaczynają się czternastu dolarów. Czy warto? To już pozostawiam waszej ocenie.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Miuosh, Jimek i Smolik jak największe gwiazdy rocka!

Wielkie stadiony mają to do siebie, że potrafią pomieścić wielkie rzesze ludzi...
Czytaj wiecej