Buty Pie Tops 2.0 od Pizza Hut zamówią Ci kolację!

Inteligentne buty Pie Tops 2.0, fot. Pizza Hut
Inteligentne buty Pie Tops 2.0, fot. Pizza Hut
Włodarzom Pizza Hut chyba spodobał się pomysł posiadania własnej linii odzieżowej – choć zeszłoroczny model butów Pie Tops trudno nazwać wielkim sukcesem komercyjnym, to fastfoodowa sieciówka właśnie wypuściła kolejny model. Oto Pie Tops 2.0.

Buty Pie Tops, które w zeszłym roku sieć Pizza Hut stworzyła we współpracy z firmą The Shoe Surgeon, odebrano jako nieco przedwczesny wygłup z okazji prima aprilis. Już sama nazwa “Pie Tops” jest oczywistą grą słów, nawiązującą do butów typu High Top. Wzorowane na klasycznych, białych sneakersach, obuwie miało oczywiście wstawki z charakterystyczną czerwienią, ale też… moduł Bluetooth, dzięki któremu po naciśnięciu specjalnego przycisku można było zamówić pizzę. W akcję zaangażowano nawet Granta Hilla – byłego koszykarza Los Angeles Clippers! Bardzo szybko okazało się, że w rzeczywistości nie był to, rozciągnięty w czasie niczym ser na pizzy, żart. Pierwsza seria Pie Tops liczyła zaledwie sześćdziesiąt cztery pary, przez co w serwisach aukcyjnych ich licytacje osiągały pułap nawet kilku tysięcy dolarów. Minął rok, a Pizza Hut znów postanowiła ujawnić swoje modowe aspiracje.

Inteligentne buty Pie Tops 2.0, fot. Pizza Hut
Inteligentne buty Pie Tops 2.0, fot. Pizza Hut

Tegoroczna edycja zdaje się zdecydowanie lepiej oddawać obecne trendy. Stylistykę cholewki odświeżono, dzięki czemu fani sneakersów jeszcze bardziej zapragną je mieć. Dodatkowo buty Pie Tops 2.0 dostępne są w dwóch kolorach – beżowym i czerwonym. Nie ma jednak wątpliwości, że najważniejsza jest funkcjonalność – w końcu nie na darmo tworzono “pierwsze na świecie buty, które zamawiają pizzę”. W nowym modelu oczywiście nie zrezygnowano z tego przełomowego rozwiązania. Urastające niemal do rangi inteligentnej odzieży obuwie ponownie można połączyć z aplikacją w telefonie za pomocą Bluetooth. Pstryk! I ulubiona pizza jest już w drodze. Innowacją edycji 2018 jest natomiast dodanie kolejnego przycisku, który… zapauzuje telewizję, by nic nam nie umknęło podczas odbierania dostawy. Tak, Pie Tops 2.0 są podwójnie inteligentne! Nie muszę oczywiście dodawać, że obie te funkcje działają wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Inteligentne buty Pie Tops 2.0, fot. Pizza Hut
Inteligentne buty Pie Tops 2.0, fot. Pizza Hut

Inteligentne buty Pie Tops 2.0, podobnie jak zeszłoroczny model, to seria limitowana. The Shoe Surgeon wyprodukowało dla Pizza Hut zaledwie sto par. Pięćdziesiąt z nich rozesłano “influencerom”, którzy będą promować markę na swoich profilach w mediach społecznościowych. Druga połowa zostanie wystawiona na sprzedaż za pośrednictwem sklepu HBX.com 19 marca 2018 roku. Jak na razie, ceny nie ujawniono.

https://www.youtube.com/watch?v=FpjOBxBMOKA

Autor artykułu
More from Damian Halik

Woodstock powraca? Są plany obchodów 50. rocznicy

Impreza, o której słyszał chyba każdy, nawet jeśli nie interesuje go szeroko...
Czytaj wiecej