Buty z butelek

Stylowe, lekkie, elastyczne - to Rothy’s, buty zrobione w 100% z recyklingu plastikowych butelek po wodzie. Napisały o nich już największe światowe media, uznały pisma modowe, noszą gwiazdy. Wyglądają świetnie, można je mieć już za 125 USD.

Stylowe, lekkie, elastyczne – to Rothy’s, buty zrobione w 100% z recyklingu plastikowych butelek po wodzie. Napisały o nich już największe światowe media, uznały pisma modowe, noszą gwiazdy. Wyglądają świetnie, można je mieć już za 125 USD.

Nikt do tej pory nie wyprodukował, nie uszył bezszwowych butów. Inaczej sprawa ma się z Rothy’s – mają swoją technikę tkania, innowacyjny proces 3D, który daje nowe życie plastikowym butelkom. Wysoka odporność – odpady żadne bo podeszwa jest też z recyklingu. Tak gwarantuje producent. Miękkie włókna pozwalają na oddychanie obuwia przy jednoczesnym odprowadzaniu wilgoci. Górna część buta jest podgrzewana, stabilizowana termicznie, aby zapewnić dopasowanie do stopy, kształt i długowieczność pary, komfort oraz wygodę użytkowania.

about_shoes_right2x shop_left2x

Gdy górna część jest gotowa, kolejny etap to ręczne „składanie” buta. Trzy elementy, a wśród nich wkładka amortyzująca. Firma swój pomysł opatentowała. O butach napisały już największe modowe magazyny świata w tym m.in. Vogue rekomendując je do podróży czy po prostu do biegania po mieście.

about_shoes_left2x

Swoją parę można wybrać na: https://rothys.com/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

“Pixel” Hiroto Yoshizoe najlepszym projektem Lexus Design Award 2017

Zwycięzcą piątej już edycji Lexus Design Award, został młody Japończyk Hiroto, który...
Czytaj wiecej