CapBoom – wybuchowy otwieracz

Adam Tumiński z dolnośląskiej Lubawki skonstruował otwieracz do butelek, który zdejmuje kapsle z odpowiednim przytupem. Czy CapBoom stanie się pożądanym na całym świecie gadżetem?

Adam Tumiński z dolnośląskiej Lubawki skonstruował otwieracz do butelek, który zdejmuje kapsle z odpowiednim przytupem. Czy CapBoom stanie się pożądanym na całym świecie gadżetem?

„Na świecie jest wiele różnych otwieraczy, ale strzelający jest tylko CAPBOOM. Nie musisz czekać na sylwestrową zabawę czy okolicznościowego szampana, aby zrobić wielkie „boom” – to hasło promuje polski wynalazek. Zaczęło się od zwykłej obserwacji: Tumiński zauważył, podczas spotkania ze znajomymi w parku, że niektórzy otwierają butelki za pomoca zapalniczki, kluczy czy drugiej butelki. Spadający z szyjki kapsel wydaje wtedy charakterystyczne cmoknięcie. Potrzeba do tego jednak nieco wprawy i, zależnie od narzędzia, odpowiedniej siły. Pomyślał, że można by było gdyby stworzyć otwieracz, którzy nie wymagałby ćwiczeń w jego używaniu oraz zbytniej siły a dawałby taki sam efekt.

https://www.youtube.com/watch?v=0gPn_mf8YOo

Już następnego dnia w garażu jego domu rozpoczęły się eksperymenty i próby. Pierwszy prototyp działał, jednak był dość spory i jak mówi sam wynalazca: „nie wyglądał na arcydzieło wzornictwa przemysłowego”. Kolejny rok trwały prace nad zmniejszeniem urządzenia i wypracowaniu finalnego wyglądu. CapBoom mieści się z powodzeniem w kieszeni czy damskiej torebce, wystarczy wsunąć na szyjkę butelki i uderzyć dłonią w wystającą część. Kapsel wystartuje z prędkością 100kmh i poleci na odległość nawet 10 metrów. Otwieracz wykonany jest ze stali nierdzewnej i obłożony tworzywem sztucznym lub nawet drewnem. Może być doskonałym gadżetem reklamowym o wiele bardziej interesującym od kolejnych otwieraczy – breloczków. Tumiński planuje zebrać pieniądze na produkcję otwieraczy na amerykańskim kickstarterze, przy okazji mając nadzieję na nawiązanie kontaktów z dystrybutorami i licząc na międzynarodową karierę Capboom. Jako przedstawicielowi polskiej myśli technicznej gorąco mu kibicujemy, jednak tak po prawdzie, po co wydawać co najmniej 9 dolarów na taki otwieracz, skoro ten sam efekt można osiągnąć tak:

Kampanię na kickstarterze znajdziecie tutaj: CapBoom na kickstarter.com

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina doczeka się pomnika

Fikcyjna postać z filmu „Poranek Kojota” stanie na szczecińskiej wyspie Łasztownia.
Czytaj wiecej