Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata z wizytą w Polsce

Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata z wizytą w Polsce, fot.: mat. prasowe
Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata z wizytą w Polsce, fot.: mat. prasowe
Już w październiku w Polsce pojawi się najmłodszy kucharz świata - chef Flynn McGarry. Jego wizyta związana jest z premierą filmu dokumentalnego na temat życia tego niezwykle utalentowanego dziewiętnastolatka.

Cudowne dziecko kulinariów – tak zwykło się o nim mówić. Chef Flynn McGarry to dziewiętnastoletni chłopak, który przebojem wdarł się do nowojorskiego świata topowych restauracji. Jak udało mu się w tak młodym wieku osiągnąć taki sukces? Wielu się nad tym zastanawia, z pewnością wielu też zazdrości…  Nie zmienia to jednak faktu, że jego unikalny talent warty jest obserwowania. A polscy miłośnicy kulinariów tę okazję do obserwowania – i to na żywo – będę mieli już za chwilę. Chef Flynn pod koniec października pojawi się bowiem w Polsce.

Kim jest Flynn McGarry?

Miał dziesięć lat, kiedy w swoim domu otworzył klub kolacyjny. W trakcie kolacji gościł swoją rodzinę i przyjaciół, podając im autorskie dania. Już wtedy menu mógł pozazdrościć mu niejeden dorosły kucharz. Dzięki pasji do gotowania i niezwykłej determinacji chef Flynn jako trzynastolatek odbył praktyki w znanych restauracjach, m.in. Eleven Madison Park i Alinea. Mając piętnaście lat genialny kucharz znalazł się na okładce “The New York Timesa”. W końcu jako dziewiętnastolatek otworzył własną restaurację Gem w Nowym Jorku.

Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata z wizytą w Polsce, fot.: mat. prasowe
Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata z wizytą w Polsce, fot.: mat. prasowe

 

Chef Flynn we Wrocławiu i w Warszawie

Polska premiera filmu odbędzie się 23 października we Wrocławiu podczas American Film Festival w Kinie Nowe Horyzonty. Po pokazie filmu w hotelu Monopol odbędzie się kolacja, w trakcie której uczestnicy będą mieli okazję spróbować dań autorstwa chefa Flynna. W przygotowywaniu kolacji zagranicznemu gościowi towarzyszyć też będą Justyna Słupska Kartaczowska (szefowa kuchni i właścicielka restauracji jadka) oraz Mariusz Kozak (szefem kuchni Hotelu Monopol) wraz z całą hotelową załogą. Do kolacji przygotowany zostanie specjalny wine-pairing, o którym opowie sommelier hotelu.

Kolejnego dnia – 24 października – Flynn McGarry pojawi się w Warszawie. W warszawskiej Fortecy Kręgliccy również wyświetlony zostanie film dokumentalny o życiu młodego kucharza, a następnie odbędzie sie 5-daniowa kolacja, którą chef przygotuje wraz z kucharzami Fortecy. Goście kolacji będą mogli spróbować między innymi dań, które pojawiają się w filmie.

Jak mówią organizatorzy:

Warszawskie i wrocławskie pokazy oraz kolacje to jedyna w Polsce okazja spotkania z fascynującym młodym człowiekiem i sprawdzenia kulinarnego talentu, który rozwija od dziesiątego roku życia.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w premierze filmu oraz kolacji w wykonaniu chefa Flynna odsyłamy po szczegóły na strony organizatorów. Informacje o wrocławskiej kolacji dostępne są na stronie https://www.americanfilmfestival.pl/, po szczegóły na temat wydarzenia w Warszawie zapraszamy na https://kinomuranow.pl/

Autor artykułu
More from Natalia Maciejewska

„Street Food”: kulinarna nowość Netflixa

Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów kulinarnych programów Netflixa! Tym razem będziemy mogli...
Czytaj wiecej