Chodź, pokażę Ci jak się jeździ

Wszystko zaczęło się w 1980 roku i reklamy zabawkowych modeli Hiluxów. 15 miniatur holuje swój pierwowzór. Cel spotu firmy Tamiya był oczywisty - nasze zabawki są niezawodne, wytrzymałe i nie tylko dla dzieci. Skusili się by to udowodnić również dzisiaj.

„Małe i Duże” to seria krótkometrażowych filmików Toyoty, gdzie najnowszy Hilux konkuruje z Tamiya Hilux Bruiser 4×4 – swoim odpowiednikiem, tyle że dziesięciokrotnie mniejszym. Model powstał na bazie wcześniejszej wersji potężnej maszyny Toyoty i jest oczywiście zdalnie sterowany. O tym, że dwutonowy oryginał jest niezniszczalny, mogliśmy się przekonać podczas wielu testów motoryzacyjnych, w tym bezlitosnego Clarksona z Top Gear.

Brytyjczycy taryfy ulgowej dla samochodzika nie przewidzieli – takie same wyzwania stanęły przed dużym i małym. Imponujące próby: holowanie, slalom z lawetą, jazda terenowa, pełne zamoczenie w sadzawce, poślizgi, błoto, koleiny? Pestka! Co jeszcze wymyślicie, bo przed nim nie ma trasy nie do pokonania.

Chyba najbardziej imponujące były dwie próby: holowanie oryginału przez 15 miniatur, gdzie autka udowodniły swoją moc, wyciągając z hangaru na płytę lotniska 60 razy cięższy oryginał – 2 tony przeciwko 3,5 kilogramowym miniaturom. Trzeba wspomnieć, że pierwowzór nie przeszedł żadnych modyfikacji na potrzeby tego wydarzenia, „puszczony” na luzie z zamontowanym z przodu stelażem na linki holownicze do miniatur.

Druga to slalom z lawetą – rozpędzony Hilux, holujący Toyotę GT86 stylizowaną na Celicę IMSA GTU, przeciwko Tamiya z Toyotą Gazoo Racing GT86 na lawecie w skali 1:10.

Ukłony dla producenta i szacunek dla miniatury. Tutaj panowie dziecięca radość będzie wam wybaczona, nie musicie mieszać przy peselu!

Obejrzyjcie filmy i podziwiajcie małą bestię:

Źródło: blog.toyota.co.uk

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Zacznij recycling – w swoim domu!

Pobierasz instrukcję, budujesz maszynę, zbierasz plastik i do dzieła. I to jest...
Czytaj wiecej