Christopher Nolan w jakości 4K Ultra HD

Christopher Nolan 4K Collection, fot. Warner Bros.
Christopher Nolan 4K Collection, fot. Warner Bros.
Christopher Nolan – jeden ze współczesnych wirtuozów, czołowy przedstawiciel młodego pokolenia mistrzów kinematografii, właśnie doczekał się ekskluzywnego wydania swoich ostatnich filmów, które zobaczymy w 4K Ultra HD.

Christopher Nolan będzie w tym roku obchodzić dwudziestą rocznicę pełnometrażowego debiutu kinowego (Śledząc z 1998). Studio Warner Bros., z którym jest związany przez większość swej kariery, postanowiło uczcić to ekskluzywną kolekcją jego filmów. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia 2017, Christopher Nolan 4K Collection ukazało się w USA.

Christopher Nolan 4K Collection, fot. Warner Bros.
Christopher Nolan 4K Collection, fot. Warner Bros.

Aż dziw bierze na myśl, że Christopher Nolan ma na koncie tylko czternaście filmów. Wśród nich znajduje się cztery mniej znane tytuły: jego telewizyjny debiut Tarantella (1989) oraz trzy krótko-metrażówki – Larceny (1996), Doodlebug (1997) i Quay (2015). Jeszcze większe zdziwienie może budzić zaufanie, jakim obdarzyło go studio Warner Bros., powierzając mu wysokobudżetową trylogię o Batmanie, podczas gdy miał na koncie zaledwie trzy arthouse’owe produkcje pełnometrażowe (Following z 1998, Memento z 2000 i Bezsenność z 2002).

Nie ma jednak wątpliwości, że owe zaufanie się opłaciło.

Filmy Nolana można lubić lub nie, ale nie można odmówić mu olbrzymiego talentu i wirtuozerii, jaką obecnie prezentuje naprawdę niewielu filmowców. Jubileuszowa kolekcja nie zawiera niestety wspomnianych siedmiu tytułów, ale Warner Bros. wynagradza nam to jakością 4K Ultra HD, w jakiej będziemy mogli zobaczyć pozostałe siedem filmów, za które brytyjskiego reżysera pokochały miliony kinomanów na całym świecie.

W skład Christopher Nolan 4K Collection wchodzą więc: Batman – PoczątekMroczny Rycerz, Mroczny Rycerz powstaje, Prestiż, Incepcja, Interstellar oraz zeszłoroczna Dunkierka. Poza gwiazdami i niezapomnianymi historiami w najwyższej jakości, każdy z tytułów wzbogacono oczywiście materiałowymi bonusowymi.

W Stanach Zjednoczonych, gdzie pierwotnie wydano Christopher Nolan 4K Collection, cena zestawu wynosi 149 dolarów (około 700 zł z wysyłką). Warto zapamiętać tę kwotę, gdyż 17 stycznia kolekcja trafi także do polskiej dystrybucji. Kilka sklepów internetowy już ma ją w swej przedsprzedażowej ofercie, ale ceny zwalają z nóg. Za ten rarytas w Polsce przyjdzie nam zapłacić około 950-1000 złotych.

Christopher Nolan 4K Collection, fot. Warner Bros.
Christopher Nolan 4K Collection, fot. Warner Bros.

Źródło: Warner Bros.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Galeria ART HUB Rydzowa powraca z wystawą “Ȝ x Ƹ”

Otwarcie galerii ART HUB Rydzowa niefortunnie zbiegło się z wybuchem pandemii, ale –...
Czytaj wiecej