Chudnij dzięki bieganiu!

Bieganie jest jedną z najprostszych form aktywności fizycznej. Dzięki swojej prostocie podbiło serca wielu miłośników zdrowego trybu życia. Niewątpliwie bieganie efektywnie wpływa na redukcję zbędnych kilogramów. Problem pojawia się w momencie, kiedy liczba kilometrów rośnie a waga się nie zmienia. Poznaj sekrety spalania tkanki tłuszczowej i ciesz się idealną sylwetką dzięki bieganiu.

Nadmiar tkanki tłuszczowej niewątpliwie wpływa na pogorszenie stanu zdrowia, samopoczucia oraz sprawności fizycznej. Prawidłowa i zbilansowana dieta jest jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z niechcianą tkanką tłuszczową. Warto jednak pamiętać, iż najlepsza dieta na świecie nie przyniesie oczekiwanych efektów bez dobrze zaprogramowanego treningu.

Niezawodnym sposobem na wypracowanie idealnej sylwetki jest połączenie zdrowego odżywiania oraz mądrze przemyślanej aktywności fizycznej.

Dotychczas uważano, że niezawodnym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów jest trening o niskiej intensywności. Podczas spokojnego biegania energia pozyskiwana jest głownie z tłuszczów. W trakcie intensywnego treningu organizm pobiera energię z glikogenu magazynowanego w wątrobie i mięśniach.

Z powyższych informacji wynika, że wraz z rosnącą intensywnością udział tłuszczów w produkcji energii maleje. Aby efektywnie redukować kilogramy powinniśmy biegać bardzo wolno. Jednak po dłuższym zastanowieniu okazuje się, iż dotychczasowe poglądy są mitem.

W trakcie intensywnego wysiłku procentowy udział tłuszczu spada, warto jednak zaznaczyć, że rośnie wydatek energetyczny. Im więcej kalorii spalimy, tym szybciej schudniemy. Warto jednak w życiu kierować się rozsądkiem i nie poddawać się katorżniczym treningom. Intensywny trening z pewnością przyczyni się do szybszej redukcji ciała, lżejszy pozwoli czerpać z biegania więcej przyjemności bez ryzyka przeciążania i kontuzji.

Jeżeli pragniesz efektywnie się odchudzać, skoncentruj się na utrzymaniu ujemnego bilansu energetycznego, zadbaj o odpowiednią aktywność fizyczną adekwatną do poziomu wytrenowania. Staraj się biegać minimum 30 min w trakcie jednej jednostki treningowej.

Czas jest największym sprzymierzeńcem spalania niechcianej tkanki tłuszczowej.

Autor artykułu
More from Sara Szost

Ty decydujesz, co tankujesz!

Często można spotkać się z opinią „Uprawiam sport, więc mogę pozwolić sobie...
Czytaj wiecej