„Chyłka – Zaginięcie” – czas na błyskotliwą karierę w… serialu

Postać Joanny Chyłki na ekranie poznamy dzięki roli Magdaleny Cieleckiej. Zdj. TVN
Mecenas Joanna Chyłka na kartach kolejnych powieści nie raz gościła w telewizji. Teraz pojawi się tam naprawdę. Wszystko za sprawą nowego serialu "Chyłka - Zaginięcie".

Seria książek Remigiusza Mroza o warszawskiej prawniczce Joannie Chyłce to jeden z największych bestsellerów ostatnich lat. Już od dawna mówiło się o tym, że historia niepokornej pani mecenas trafi do telewizji. Teraz te plotki stały się faktem. Właśnie powstaje serial „Chyłka – Zaginiecie”, który będzie można obejrzeć na internetowej platformie TVN-u. Na początku września ruszyły zdjęcia do jednej z najbardziej oczekiwanych polskiej serii ostatnich lat. Stacja umiejętnie dawkuje napięcie, co chwila odkrywając kolejne szczegóły dotyczące serialu.

Nietypowo do realizacji trafiła adaptacja drugiej części serii „Zaginięcia”. Z domku letniskowego pewnego małżeństwa ginie ich trzyletnia córeczka. Brak żadnych śladów włamania, można powiedzieć, że dziewczynka rozpłynęła się w powietrzu. Jej matka dzwoni po pomoc do swej dawnej koleżanki – tytułowej Joanny Chyłki. Ten telefon dla prawniczki jest jedną z ostatnich rzeczy, jakich by się spodziewała. Wraz ze swym aplikantem Kordianem Oryńskim daje się jednak wciągnąć w wir wydarzeń.

 

Tegu typu adaptacje to dość delikatny temat. Zwłaszcza, gdy bierze się na warsztat postać i historię bardzo dobrze znaną wielu czytelnikom.

Jak wiernie oddać tę historię? A może zrobić ją jedynie kanwą do serialu? Na co zdecydował się TVN? Tego zapewne dowiemy się po premierze.

Już teraz jednak możemy zdradzić przynajmniej część obsady, co dla wielu miłośników prozy Remigiusza Mroza też może być nie do przyjęcia. To zresztą problem wielu adaptacji, gdy wykreowany w głowie bohater nagle materializuje się na ekranie w najmniej spodziewanej postaci. Dla mnie osobiście z główną bohaterką twórcy serialu „Chyłka – Zaginięcie” trafili całkiem nieźle. Obiektywnie ocenić będzie to można jednak dopiero po premierze serialu.

https://www.youtube.com/watch?v=8Q9w9QuHyLs

Chyłkę zagra Magdalena Cielecka, a jako Zordon parterować jej będzie Filip Pławiak. W role partnerów imiennych kancelarii Chyłki wcielą się Jacek Koman jako Harry McVay i Szymon Bobrowski jako Artur Żelazny – wybór również wydaje się doskonale trafiony. Małżeństwo Szlezyngieriów stanowić będą Michał Żurawski oraz Katarzyna Warnke. Oprócz nich zobaczymy również Piotra Głowackiego – w roli prokuratora Artura Aronowicza – oraz Piotra Żurawskiego – jako Kormak vel Szczypior. To na razie tyle, jeśli chodzi o obsadę. Serial reżyseruje Łukasz Palkowski, a dwuczłonowy tytuł serialu pozwala sądzić, że „Chyłka – Zagnięcie” to tylko pierwszy sezon.

Czy uda się przyciągnąć widzów do serialu? Dowiemy się już w połowie listopada, choć dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Serial będzie można obejrzeć jedynie na platformie player.pl.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Przystanek Warszawa Ochota zabytkiem

Przystanek Warszawa Ochota wpisany do rejestru zabytków. Modernistyczny budynek trafił tam wbrew...
Czytaj wiecej