Dziesiąta Chyłka w księgarniach, druga… w telewizji.

Choć Remigiusz Mróz zarzekał się, że musi odpocząć od pani mecenas, to Chyłka znów powraca. 10 część serii nosi tytuł Wyrok.

Wydawałoby się, że pisarzowi wreszcie muszą się skończyć pomysły na to, jak uprzykrzyć życie ekscentrycznej prawniczce i jej partnerowi. Tymczasem już dziesiąty raz Chyłka i Zordon będą musieli się zmierzyć z, czasami już mocno abstrakcyjnymi, przeciwnościami losu zafundowanymi przez Remigiusza Mroza.

“Wyrok” jest przełomowy. Kordian Oryński po kilku latach od trafienia do kancelarii Żelazny & McVay wreszcie zdaje bowiem egzamin adwokacki.

Żeby nie było prosto – od razu musi zastąpić swoją patronkę w kancelarii. Niestety za prawniczą parą, niczym Don Pedro, słynny szpieg z Krainy Deszczowców za Smokiem Wawelskim, ciągnie się sam Piotr Langer. To on powoduje, że pierwsza sprawa, na którą trafi świeżo upieczony mecenas Oryński, będzie beznadziejna. Tak beznadziejna, że nawet wiecznie hurraoptymistyczna Chyłka będzie uważała ją za nie do wygrania.

Langer zmusza Oryńskiego do obrony siedmenastoletniego chłopaka, który w Poznaniu został oskarżony o morderstwo dwóch kolegów. Nastolatek plącze się w zeznaniach, nie ma żadnego alibi, a dowody są miażdżące. Co jednak go łączy z Langerem? Na to pytanie zyskamy odpowiedź już 18 września. Tak samo jak na to, jak potoczyły się prywatne losy Chyłki i Zordona…

Autorska wizytacja na planie drugiego sezonu Chyłka, czyli szybka kontrola poziomu pracowitości. Nikt nie bumeluje, cała…

Opublikowany przez Remigiusza Mróza Poniedziałek, 2 września 2019

Tymczasem w TVN trwają zdjęcia do drugiego sezonu serialu na podstawie powieści. Tym razem kanwę scenariusza będzie stanowić pierwsza część serii – „Kasacja”, o czym można było wnioskować po obejrzeniu ostatniego odcinka pierwszej serii.

Zobaczymy historię o tym, jak Chyłka z Oryńskim będą musieli obronić syna Langera (w tej roli Jakub Gierszał), oskarżonego o morderstwo kilku osób. Obsada ma pozostać niezmieniona. Chyłkę ponownie bowiem zagra Magdalena Cielecka, Zordona – Filip Pławiak, a Langera Seniora – Artur Żmijewski. Do obsady dołączył za to Ireneusz Czop, który ma się wcielić w policjanta Szczerbińskiego, pieszczotliwie zwanego przez Chyłkę „Szczerbatym”. Premiera serialu ponoć jeszcze w tym roku! Nie wiadomo jeszcze tylko, czy do telewizji trafi z opóźnieniem względem platformy player.pl.

Co do kolejnej premiery książkowej to na razie informacji nie ma, ale znając konsekwencję Remigiusza Mroza, w przyszłym roku czekają nas dwie kolejne „Chyłki”.

Zgrupowanie kadry przed drugim sezonem serialu Chyłka! Humory dopisują, bo Langer i Gorzym jeszcze nie zabrali się do…

Opublikowany przez Remigiusza Mróza Wtorek, 27 sierpnia 2019
Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Nowe drogowskazy na polskich drogach – wreszcie będzie prościej

Po latach totalnego misz-maszu na krajowy autostradach i ekspresówkach GDDKiA wprowadza jednolity...
Czytaj wiecej