Eden Motel zaprasza do jaskini Batmana (i nie tylko!)

Bat-bed, fot. Eden Motel
Na tle konkurencji Eden Motel nie wydaje się niczym wyjątkowym. Niepozorny budynek skrywa jednak wiele ciekawych zakamarków, a wśród standardowych pokoi, oferuje także bardziej fantazyjne pomieszczenia...

Na tle konkurencji Eden Motel nie wydaje się niczym wyjątkowym. Niepozorny budynek skrywa jednak wiele ciekawych zakamarków, a wśród standardowych pokoi, oferuje także bardziej fantazyjne pomieszczenia…

Dobra, zabrzmiało to co najmniej dwuznacznie, ale… Wchodzicie do wynajętego pomieszczenia a pierwsze, co rzuca wam się w oczy, to zwisające z sufitu kajdanki. Oczywiście trafiliście do pokoju tematycznego, nawiązujący do słynnego Alcatraz! (A wy o czym pomyśleliście?). I choć nie jest to najpopularniejszy z pokoi, wieść o Eden Motel co jakiś czas powraca, przewijając się przez kolejne portale internetowe.

Pokój w stylu Alcatraz, fot. Eden Motel

Miejsce to jest o tyle tajemnicze, że oficjalna strona nie raczy nas nawet językiem angielskim. Między innymi stąd wzięło się skrótowe Eden Motel, choć pełna nazwa tego przybytku to Eden Exoticism Planet Hotel. Mieści się on na południu Tajwanu, przy ulicy Yu Chenga w Kaohsiung.

Tym, co najmocniej wyróżnia Eden Motel, są wspomniane już pokoje tematyczne. Wybór jest dość spory: od ogólniejszych, jak “Pokój Jazzowy”, “Pokój miłości”, czy nawiązujący do hitu Franka Sinatry “New York, New York Room”, po bardziej wyspecjalizowane. Wybierając je, możemy spędzić czas w Alcatraz, poczuć się jak kompan Brendana Frasera i Rachel Weisz w serii “Mumia”, czy odwiedzić apartament Catwoman… A skoro już o niej mowa – wygląda na to, że nie trzeba czekać na kolejny film z DC Extended Universe, by ponownie poczuć się jak w Gotham City. Największym hitem hotelu, jest bowiem “Jaskinia Batmana”.

Bat Cave, fot. Eden Motel

Wystarczy jeden rzut fanowskiego oka, by w pokoju znaleźć nawiązania do – głównie filmowym – perypetii Mrocznego Rycerza, pochodzących z różnych epok. Przeważają jednak elementy związane z trylogią Christophera Nolana.

Oczywiście właściciele Eden Motel wiedzą, jaką perełką zarządzają. Ceny wynajmu pokoi zaczynają się tam od pięćdziesięciu dolarów, trzeba jednak uważać. Dotyczą one bowiem trzech godzin, nie doby – jak w przypadku większości hoteli.

Źródło: Eden Exoticism Planet Hotel

Autor artykułu
More from Damian Halik

RC F GT3 udanie wróciły na amerykańskie tory

Po niezmiernie udanym (choć pozostawiającym pewien niedosyt) ubiegłym sezonie ekipa Vasser Sullivan...
Czytaj wiecej