Takiego gadżetu jeszcze nie było. Oto inteligentny różaniec, prosto z Watykanu

Click to Pray eRosary
Cyfrowa rewolucja dotyka niemal wszystkich dziedzin życia. Również tych związanych z religią. Sam Watykan wydaje się z tego czerpać: wprowadził do sprzedaży różaniec z dedykowaną mu aplikacją mobilną.

Skoro tu zaglądacie, to bez wątpienia jesteście gadżeciarzami. Jesteśmy też przekonani, że przynajmniej część z was jest częścią jakiejś społeczności religijnej. Dla naszych katolickich Czytelników mamy ciekawą informację. Już bardzo niedługo będziecie mogli sobie kupić nowy, elektroniczny gadżet, który pomoże wam w codziennej modlitwie.

Nie jest to przy tym jakiś niesankcjonowany wymysł, który mógłby potencjalnie godzić w zasady katolickiej wiary. Click to Pray eRosary (tłumacząc na polski: eRóżaniec kliknij by się pomodlić) został opracowany na zlecenie Watykanu. I jest on w zasadzie inteligentną opaską na nadgarstek, sparowaną z telefonem komórkowym.

Click to Pray eRosary, czyli różaniec dla nowoczesnego Katolika.

Różaniec został zaprojektowany tak, byśmy go nosili na nadgarstku, niczym bransoletkę. Składa się z 10 paciorków wykonanych z czarnego agatu i hematytu oraz z kryjącego w sobie pamięć masową i elektronikę krzyża. Po uruchomieniu eRosary możemy odmawiać różaniec standardowy, a także kontemplacyjny lub tematyczny. Urządzenie śledzi nasz postęp w modlitwie i odnotowuje każdą z nich.

Watykan, który jest autorem tego wynalazku, twierdzi, że jest to urządzenie edukacyjne. Odmawiania różańca uczy dostępna na urządzenia mobilne aplikacja. Co ciekawe i wbrew pozorom całkiem praktyczne, różaniec pełni też rolę prostej opaski fitnessowej, która przekazuje informacje wspomnianej aplikacji na temat naszego trybu życia, sugerując nam – w razie potrzeby – więcej ruchu.

Click to Pray eRosary

Click to Pray eRosary jest już dostępny w sprzedaży. Różaniec kosztuje 99 euro, natomiast aplikacja do niego na iOS-a bądź Androida jest dostępna do pobrania za darmo.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Smartduvet, czyli twoje łóżko pościeli się samo

Ścielenie łóżka trudno zaliczyć do przyjemności. Poranek z pewnością byłby lepszy, gdyby...
Czytaj wiecej