Takiego gadżetu jeszcze nie było. Oto inteligentny różaniec, prosto z Watykanu

Click to Pray eRosary
Cyfrowa rewolucja dotyka niemal wszystkich dziedzin życia. Również tych związanych z religią. Sam Watykan wydaje się z tego czerpać: wprowadził do sprzedaży różaniec z dedykowaną mu aplikacją mobilną.

Skoro tu zaglądacie, to bez wątpienia jesteście gadżeciarzami. Jesteśmy też przekonani, że przynajmniej część z was jest częścią jakiejś społeczności religijnej. Dla naszych katolickich Czytelników mamy ciekawą informację. Już bardzo niedługo będziecie mogli sobie kupić nowy, elektroniczny gadżet, który pomoże wam w codziennej modlitwie.

Nie jest to przy tym jakiś niesankcjonowany wymysł, który mógłby potencjalnie godzić w zasady katolickiej wiary. Click to Pray eRosary (tłumacząc na polski: eRóżaniec kliknij by się pomodlić) został opracowany na zlecenie Watykanu. I jest on w zasadzie inteligentną opaską na nadgarstek, sparowaną z telefonem komórkowym.

Click to Pray eRosary, czyli różaniec dla nowoczesnego Katolika.

Różaniec został zaprojektowany tak, byśmy go nosili na nadgarstku, niczym bransoletkę. Składa się z 10 paciorków wykonanych z czarnego agatu i hematytu oraz z kryjącego w sobie pamięć masową i elektronikę krzyża. Po uruchomieniu eRosary możemy odmawiać różaniec standardowy, a także kontemplacyjny lub tematyczny. Urządzenie śledzi nasz postęp w modlitwie i odnotowuje każdą z nich.

Watykan, który jest autorem tego wynalazku, twierdzi, że jest to urządzenie edukacyjne. Odmawiania różańca uczy dostępna na urządzenia mobilne aplikacja. Co ciekawe i wbrew pozorom całkiem praktyczne, różaniec pełni też rolę prostej opaski fitnessowej, która przekazuje informacje wspomnianej aplikacji na temat naszego trybu życia, sugerując nam – w razie potrzeby – więcej ruchu.

Click to Pray eRosary

Click to Pray eRosary jest już dostępny w sprzedaży. Różaniec kosztuje 99 euro, natomiast aplikacja do niego na iOS-a bądź Androida jest dostępna do pobrania za darmo.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

10 godzin lewitującej muzyki od LG

Lewitujące głośniki bezprzewodowe nie są szczególną nowością na rynku. Do tej pory...
Czytaj wiecej